Tu jesteś: Strona główna / Szkoły w Programie

Anna Czubaj
Telefon do dyrektora:
Deklaracja działań szkoły:
takZainicjowanie przedsięwzięcia promującego ideę kibicowania fair play z udziałem co najmniej 1/3 uczniów szkoły
nieZorganizowanie spotkania na temat profilaktyki agresji z rodzicami
nieWprowadzenie programu integracji nowych uczniów i rodziców
takPrzeprowadzenie zajęć profilaktycznych (przemocy, uzależnienia) dla co najmniej 1/3 uczniów
takZorganizowanie warsztatów dla wszystkich pracowników szkoły na temat profilaktyki i agresji
takZorganizowanie Dnia szkoły bez Przemocy (czerwiec 2012)
-nawiązać współpracę z Poradnią psychologiczno-pedagogiczną dotyczacą szkoleń i porad indywidualnych oraz pomocy w diagnozowaniu uczniów - powołanie Klubu Wolontariusza
Zrealizowane działania szkoły:
W roku szkolnym 2011/2012 w Gimnazjum im. C. Norwida w Konstantynowie podejmowanych było wiele działań służących szerzeniu idei szkoły bez przemocy.Jednym z nich było zorganizowanie Klasowych Mistrzostw w Koszykówce dziewcząt i chłopców, Klasowych Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej Halowej dziewcząt i chłopców oraz III Mistrzostw w Koszykówce o Puchar Dyrektora gimnazjum. Uczestnictwo w zawodach stwarzało warunki do propagowania zarówno gry, jak i kibicowania fair play. Uczniowie pod opieką nauczycieli kibicowali swoim drużynom, dopingując je i zagrzewając do walki z jednoczesnym poszanowaniem przeciwników. Przyjazna atmosfera panująca podczas zawodów była przykładem na to, że można bawić się wspólnie bez agresjii, wulgaryzmów i negatywnego nastawienia do drużyny przeciwnej. W szkole prowadzone były zajecia o charakterze profilaktycznym, dotyczące między innymi asertywności, stresu, uzależnień, agresji i przemocy ( w tym cyberprzemocy). Pedagog szkolny zorganizował spotkanie młodzieży z psychologiem. Cykl spotkań , w których wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum poświecony był zachowaniom samobójczym oraz autoagresji. Psycholog spotkał sie również z nauczycielami podczas warsztatów poswięconych pracy z uczniem sprawiającym problemy wychowawcze, oraz z rodzicami podczas wywiadówki profilaktycznej, na której poruszono temat trudności wychowawczych zwiaznych z okresem dojrzewania. W szkole działa również szkolny wolontariat. Uczniowie działający w wolontariacie angażują się w działania służące niesieniu pomocy potrzebującym. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, zbiórce pieniędzy w ramach akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum ( pieniądze zostały przekazane Hospicjum Małego Ksiecia w Lublinie), zbiórce plastikowych nakrętek, akcji Góra Grosza. Podsumowanie działań podejmowanych w ramach akcji Szkoła Bez Przemocy miało miejsce 1 czerwca 2012 roku podczas obchodów Dnia Dziecka. Wręczone zostały wtedy nagrody za udział w konkursach profilaktycznych, a młodzież mogła wykazać sie swoimi umiejętnościami biorąc udział w różnych konkursach, grach i zabawach np. Jaka to melodia, Kocham Cię Polsko, rozgrywkach sportowych i konkurencjach sprawnościowych.

Opinie i komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.