Więcej pomocy - mniej przemocy

Rozpoczęła się IV edycja programu społecznego „Szkoła bez przemocy“. Organizatorzy: grupy wydawnicze Polskapresse i Media Regionalne, Fundacja Orange oraz Partner Programu Wydawnictwo Pedagogiczne Operon zapraszają społeczności szkolne z całej Polski do udziału w projekcie. Motywem przewodnim tej edycji Programu jest wolontariat. Na szkoły czeka m.in. konkurs na projekty wolontariackie, szkolenia dla nauczycieli, międzynarodowa konferencja oraz konkurs na najlepszego wychowawcę.

Wnioski wypływające z badań „Diagnoza szkolna” wskazują, że wielu młodych ludzi dopuszcza się przemocy i pada jej ofiarami w wyniku nudy i źle wykorzystanego wolnego czasu. Dlatego głównym celem IV edycji Programu jest promocja wolontariatu rozumianego jako bezinteresowne poświęcanie swojego czasu i wysiłku na rzecz innych.

Do udziału w Programie zostały zaproszone wszystkie szkoły oraz samorządy w całej w całej Polsce. Szkoły mogą zgłaszać się do Programu do 15 października 2009 r. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej Programu. Natomiast samorządy lokalne deklarując sfinansowanie wybranych szkoleń, mogą otrzymać tytuł Partnera Lokalnego Programu. Termin rejestracji samorządów potrwa do końca roku.