5 czerwca 2009 - Dzień Szkoły bez Przemocy

Dzień Szkoły bez Przemocy to organizowane po raz drugi święto tych, którzy popierają główną ideę Programu. W ubiegłym roku szkolnym świętowało razem z nami prawie 1300 szkól z całej Polski, które zorganizowały na swoim terenie happeningi, zawody sportowe, debaty, konkursy, spektakle i koncerty.

W centralnym wydarzeniu na Podzamczu udział wziął Prezydent Lech Kaczyński i razem z zebranymi wypuścił w powietrze tysiące czerwonych balonów. Organizatorzy Programu i uczniowie z warszawskich szkół wręczyli Premierowi RP oraz Marszałkom Sejmu i Senatu RP księgę „Razem przeciwko przemocy", w której zebrano 200 000 podpisów pod Listem Otwartym do Władz RP.

W tym roku Dzień Szkoły bez Przemocy obchodzimy 5 czerwca. Gorąco zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do zorganizowania na terenie swojej szkoły obchodów Dnia.
Każda szkoła, która zdecyduje się na organizację Dnia Szkoły bez Przemocy powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej oraz opisać w nim swój pomysł na świętowanie.

Szczegółowe informacje na temat dnia Szkoły bez Przemocy oraz niezbędne wskazówki do jego organizacji również dostępne są na stronie www.szkolabezprzemocy.pl (zakładka: Dzień Szkoły bez Przemocy)