Wielkanocna integracja

Projekt „Dobro podaj dalej..." zgłoszony do programu grantowego „Szkoły bez przemocy" w kategorii „Wolontariat" otrzymał od Fundacji Grupy Telekomunikacji Polskiej 5 000 tysięcy złotych na realizację zaplanowanych działań. Projekt adresowany jest przede wszystkim do niepełnosprawnej intelektualnie młodzieży oraz młodych wolontariuszu z „Klubu ośmiu", działającego przy SP 44. - Dla kształtowania się tożsamości nastolatków świadomość własnych możliwości w zakresie czynienia dobra jest niezwykle ważna. Zakładamy, że działania podejmowane z grupą wolontariuszy dadzą uczniom szansę doświadczenia satysfakcji urzeczywistnienia własnych pomysłów i radości z własnej prospołecznej aktywności - wyjaśnia istotę projektu Anna Samborska, opiekunka wolontariuszy z „Klubu Ośmiu".

Przy okazji zbliżającej się Wielkanocy wolontariusze przygotowali dla swoich niepełnosprawnych rówieśników i ich opiekunów zabawy związane z tradycją i zwyczajami świątecznymi. Było m.in. taczanie jajka, spektakl teatralny, tańce oraz konkursy. - Dzięki temu możemy pomóc niepełnosprawnym zrozumieć, czym tak naprawdę są święta - mówi Patrycja Pułka, wolontariuszka.

Gratulujemy wspaniałej inicjatywy!

Odkrywanie świątecznych tradycji Odkrywanie świątecznych tradycji