Dolnośląskie Warsztaty Regionalne

W programie warsztatów jest dyskusja z zaproszonymi przedstawicielami władz regionu na temat „Specyfiki i form współpracy szkól z samorządami lokalnymi na rzecz profilaktyki
i przeciwdziałania przemocy". W drugiej części wydarzenia zapraszamy na jedno z 9 tematycznych szkoleń:

• Mediacje rówieśnicze
  • Trening Zastępowania Agresji
  • Samorząd uczniowski
  • Jawne i ukryte formy przemocy
  • Szkoła obywatelska i partnerska
  • Interwencje wobec mobbingu
  • Praca ze sprawcami przemocy
  • Współpraca z rodzicami
  • Wolontariat w szkole

Szkolenia prowadzone są przez trenerów z organizacji pozarządowych współpracujących z Programem. Stałymi partnerami cyklu warsztatów są m.in.: Polskie Centrum Mediacji, Fundacja Civis Polonus, Fundacja „Rodzice Szkole" oraz Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki „Spójrz Inaczej".

Dolnośląskie Warsztaty Regionalne adresowane są do nauczycieli, pedagogów, psychologów i niepedagogicznych pracowników szkół z województwa dolnośląskiego, które biorą udział w trzeciej edycji Programu.

Aby zgłosić się na warsztaty należy wypełnić formularz rejestracyjny, który od 6 kwietnia będzie dostępny na stronie www.szkolabezprzemocy.pl/warsztaty-wroclaw. Rejestracja potrwa do 16 kwietnia br.

Serdecznie zapraszamy!