Znamy finalistów konkursu na najlepszego wychowawcę

Do 30 marca br. rodzice i uczniowie mogli za pośrednictwem formularza internetowego zgłaszać kandydatury wychowawców. W każdym województwie specjalnie powołana grupa ekspertów składająca się z dziennikarza gazety prowadzącej konkurs, pracownika wojewódzkiego kuratorium oświaty oraz przedstawiciela środowiska lokalnego, weryfikowała nadesłane zgłoszenia. Najważniejszym kryterium wyboru była liczba oddanych głosów oraz wiarygodność i rzetelność uzasadnienia.

Od 6 kwietnia na łamach dzienników regionalnych, prowadzących konkurs publikowane będą sylwetki finalistów i kupony do głosowania z ich nazwiskami. Rywalizacja o tytuł najlepszego wychowawcy potrwa do 25 kwietnia. Wypełnione kupony należy nadsyłać lub przynosić do redakcji do 30 kwietnia. W pierwszym przypadku decyduje data stempla pocztowego.

Wyniki konkursu poznamy już w połowie maja. Wręczenie nagród najlepszym wychowawcom w województwie odbędzie się 5 czerwca w Belwederze, podczas obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy.

Nauczyciel na Nauczyciel na "6"