Bloggerzy o przemocy i agresji w szkołach

W ramach konkursu na najlepszy blog pt. „Nie myślimy tylko o sobie - moja szkoła dla sąsiadów" kilkudziesięciu uczniów od ponad dwóch miesięcy pisze blogi na temat zjawiska przemocy i agresji w swoich szkołach, ale nie tylko. Piszą o nietolerancji, przyjaźni, rodzinie, Internecie, wartościach, komentują bieżące wydarzenia w szkole. Zamieszczają zdjęcia i polecane linki.

Liczba i jakość blogów dowodzi tego, że dla uczniów jest to bardzo ważny problem i choć nie raz milczą i nie reagują na przemoc (ze strachu lub wstydu), chcą być wysłuchani.

Długo zastanawiałem się nad tym artykułem. Doszedłem do wniosku, że najlepiej zacząć od moich osobistych przemyśleń i analizy otaczającego nas świata, ponieważ rzeczywistość bywa okrutna. Rozmawiając z moimi dziadkami na temat agresji i przemocy wszyscy odpowiedzieli mi zgodnie, że w ich czasach agresji jako takiej praktycznie nie było. Być może uczniowie szanowali swoich nauczycieli, inaczej w tamtych czasach wychowywało się dzieci. Mieli inne wzorce do naśladowania. Panowała dyscyplina i poszanowanie drugiego człowieka. Świat nie był tak zepsuty i wypaczony." W tym tygodniu zapraszamy do lektury bloga Kamila, ucznia Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej.

Zachęcamy również do czytania i komentowania innych blogów, zamieszczonych na stronie www.blogsbp.pl

Przemoc jest w szkole, ale także poza nią Przemoc jest w szkole, ale także poza nią