Bank z lokatą na wysoki %

„Bank umiejętności" będzie podzielony na oddziały: Polonistów, Kronikarzy, Sportowców, Artystów, Ekologów i Literatów. Oddziały zostaną stworzone w klasach, każdy będzie miał swój regulamin, spis obowiązków oraz "pracowników". W poszczególnych grupach znajdą się uczniowie posiadający ponadprzeciętne umiejętności z określonej dziedziny. Zadaniem oddziałów będzie pomoc w nauce innym uczniom oraz zachęcanie do działań. Oddział Kronikarzy będzie miał ponadto zadanie specjalne: za pomocą zdjęć, komputera, Internetu i artykułów w lokalnej gazetce będzie relacjonował działalność Banku.

Każdy miesiąc realizacji projektu będzie nosił nazwę odpowiadającą dominującej aktywności.
Pierwszy miesiąc działalności będzie nosił nazwę "Bliżej innych". To będzie czas na sprawy organizacyjne (tworzenie oddziałów) i kontakt z mieszkańcami Kiczyc: zorganizowanie Dnia Babci i Dziadka, pomoc w organizacji Dnia Seniora - tłumaczy Kinga Kucharska, autorka projektu, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Kiczycach. Kolejne cztery miesiące poświęcone będą sportowcom, ekologom, artystom i literatom. Ponadto, w ramach podniesienia kwalifikacji pracowników' „Banku" będą organizowane pozaszkolne zajęcia tematyczne. Ostatni miesiąc realizacji projektu będzie czasem podsumowania działalności wszystkich "bankowców" i okazją do wyróżnienia tych najlepszych.

„Bankowi umiejętności" życzymy dużych zysków!