Pomorskie Warsztaty Regionalne

Organizowane już po raz drugi Pomorskie Warsztaty Regionalne adresowane są do nauczycieli, pedagogów, psychologów i niepedagogicznych pracowników szkół z województwa pomorskiego, które biorą udział w trzeciej edycji programu „Szkoła bez przemocy". Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w warsztatach może wziąć maksymalnie 2 pracowników z każdej placówki.

Warsztaty w Gdańsku składać się będą z dwóch części: panelowo-dyskusyjnej i warsztatowej. W pierwszej, uczestnicy wraz z zaproszonymi przedstawicielami administracji lokalnej wezmą udział w dyskusji na temat „Specyfiki i formy współpracy szkół z samorządami lokalnym na rzecz profilaktyki i przeciwdziałania przemocy".

Część praktyczna składa się ze specjalnie wybranych, cieszących się największą popularnością szkoleń. Dla nauczycieli i pedagogów z województwa pomorskiego przewidziane są następujące:

• Mediacje rówieśnicze - prowadzenie: Katarzyna Stryjek, Polskie Centrum Mediacji.
  • Inteligencja moralna dzieci - prowadzenie: Bogna Frąszczak, Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki „Spójrz inaczej".
  • Trening pewności siebie - prowadzenie: Joanna Węgrzynowska, Fundacja „Bliżej dziecka".
  • Szkoła obywatelska i partnerska - prowadzenie: Maria Szpilowska, Fundacja „Rodzice Szkole".
  • Samorząd uczniowski - prowadzenie: Joanna Pietrasik, Fundacja Civis Polonus.
  • Trening Zastępowania Agresji ART - prowadzenie: Agnieszka Chudzyńska.

Aby wziąć udział w Pomorskich Warsztatach Regionalnych należy wypełnić formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie www.szkolabezprzemocy.pl.

Rejestracja rozpocznie się 9 lutego i potrwa do 19 lutego b.r.

Zapraszamy!