Napisz o swojej szkole

Tytuł konkursu nawiązuje do motta bieżącej edycji Programu: „Szkoła dla społeczności - społeczność dla szkoły". Uczniowie mogą opisywać w blogach, jakie są źródła i konsekwencje przemocy w ich szkole, jakie mają pomysły na skuteczne przeciwdziałanie zjawisku, czy szkoła współpracuje w tym zakresie z środowiskiem lokalnym i w jaki sposób wciela w życie zasady kodeksu „Szkoły bez przemocy".

Liczy się przede wszystkim dobry pomysł oryginalność, ciekawa forma, rzetelność opisu i zaangażowanie w sprawy szkoły. Oceny i wyboru zwycięskich blogów dokona jury składające się z dziennikarzy gazet, prowadzących program „Szkoła bez przemocy".

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich szkół, które są uczestnikami trzeciej edycji programu „Szkoła bez przemocy".

Nagrodą główną w konkursie jest laptop. Autorzy trzech wyróżnionych blogów otrzymają oprogramowanie komputerowe. Najlepsze blogi będą publikowane na łamach dzienników regionalnych. Ponadto zwycięzca konkursu i autorzy wyróżnionych blogów będą mogli odbyć mini - staż w redakcjach dzienników regionalnych.

Do udziału w konkursie można się zgłosić wypełniając formularz rejestracyjny na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl (zakładka Trzecia edycja Programu). Rejestracja potrwa do 23 grudnia br. Blogi zgłoszone do konkursu pozostaną na stronie internetowej przynajmniej przez trzy miesiące. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 30 kwietnia 2009, a wyniki zaprezentujemy na stronie internetowej Programu.

Uczniowie! Piszcie blogi i walczcie o laptopa. Uczniowie! Piszcie blogi i walczcie o laptopa.

Kodeks Szkoły Bez Przemocy

Biuletyn Szkoły Bez Przemocy

Program objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego