Rozpoczęliśmy nabór szkół do Programu

Właśnie ruszyła III edycja programu społecznego „Szkoła bez przemocy". Rozpoczynamy ją pod hasłem: „Szkoła dla społeczności - społeczność dla szkoły", które ma mobilizować szkoły do coraz większej współpracy i integracji z własnym środowiskiem lokalnym.

Każda szkoła, która chce przystąpić do Programu, musi zobowiązać się do przestrzegania przygotowanego przez Radę Programu Kodeksu „Szkoły bez przemocy" oraz do budowania systemu przeciwdziałania przemocy i agresji we współpracy z lokalnymi organizacjami. Każda szkoła, która się do nas przyłączy, otrzyma tytuł „Szkoły uczestniczącej w programie Szkoła bez przemocy".

Do II edycji programu przystąpiło prawie 5 000 placówek z całej Polski, co stanowi 15% wszystkich szkół w Polsce. Uczestniczące w programie grantowym szkoły przygotowały 1 000 projektów działań zapobiegających przemocy, których realizacja jednoczyła we współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców. 1 600 nauczycieli wzięło udział w warsztatach regionalnych, które zostały zorganizowane w 16 miastach wojewódzkich. W 300 szkołach zostały przeprowadzone profesjonalne badania poziomu przemocy i agresji. W tym roku zakładamy, że przyłączy się do nas blisko 7 000 szkół.

Szkoły mogą przystąpić do Programu wypełniając formularz rejestracyjny na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl. w zakładce III edycja Programu. Szkoły, które w roku szkolnym 2007/2008 uczestniczyły w Programie i chcą przystąpić do jego kolejnej edycji, muszą się ponownie zarejestrować.

Rejestracja potrwa do 30 września 2008 roku.

Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej programu www.szkolabezprzemocy.pl.

Szkoły, zgłaszajcie się!Szkoły, zgłaszajcie się!