-€žDzień Szkoły bez przemocy-€ i mały Pekin w Stopnicy

Po uroczystym otwarciu małej olimpiady w Stopnicy i zapaleniu znicza olimpijskiego, rozpoczęły się wystąpienia krasomówców. Jury w składzie: Anna Plewa, Renata Niezgoda, Anita Brudek, Magdalena Kowalska i Ryszard Zych oceniało również plakaty przedstawiające idee olimpijskie wykonane przez uczniów poszczególnych klas stopnickiego gimnazjum. Jak na prawdziwie grecką olimpiadę przystało, w dalszej części programu zorganizowano zawody sportowe: biegi, wyścigi rydwanów a także bieg hoplitów - ciężkozbrojnych piechurów. O 12.00 w proteście przeciw przemocy poszybowała w niebo setka czerwonych balonów. Olimpijskie zmagania zakończyły się dekorowaniem zawodników wieńcami laurowymi oraz wręczeniem dyplomów.

Mały Pekin w Stopnicy Mały Pekin w Stopnicy

Są przeciwko agresji Są przeciwko agresji

Przemocy nie! Przemocy nie!