Konkurs fotograficzny -€žDnia Szkoły bez przemocy-€ -€“ znamy zwycięzców

Do konkursu fotograficznego „Dnia Szkoły bez przemocy" ogłoszonego 7 maja nadesłano 252 zdjęcia, można je obejrzeć na stronie naszego Programu. Nadesłane prace pokazują, że społeczności szkolne wykazały się wielką pomysłowością w organizacji „Dnia Szkoły bez przemocy". Uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz zaproszeni goście świętowali 5 czerwca głównie na sportowo, organizując mecze piłki nożnej, siatkowej, koszykówki oraz zawody sportowe. W wielu szkołach przygotowano prezentacje twórczości artystycznej uczniów - pokazy tańców, przedstawienia teatralne i występy kabaretów. Szkoły przeprowadziły także debaty na temat bezpieczeństwa i zapobiegania przemocy. Niektóre placówki urządziły marsze przeciw przemocy. To tylko niektóre wydarzenia, jakie miały miejsce 5 czerwca. Scenariusze przygotowane na „Dzień Szkoły bez przemocy" można przeczytać klikając Mapę aktywnych na stronie internetowej Programu (www.szkolabezprzemocy.pl). „Dzień Szkoły bez przemocy" jest wpisany na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych.

nagroda główna

Hanna Nowak, Gimnazjum nr 3 w Czerwionce