Wielki sukces II edycji -€žSzkoły bez przemocy-€

Przedostatni dzień roku szkolnego 2007/2008 był bardzo dobrą okazją do tego, by podsumować działania II edycji „Szkoły bez przemocy". Rada Programu spotkała się w Warszawie, aby dokonać bilansu kończącej  się drugiej edycji „Szkoły bez przemocy" i zaproponować szkolnym działania na kolejny rok szkolny. Niech szkoły uczestniczące w naszym Programie mają możliwość realizacji działań, dzięki którym uczniowie przestaną być bierni i zaczną się angażować w życie szkoły, w pomoc słabszym kolegom i koleżankom - postulował w czasie spotkania Rady Jacek Michałowski z Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Po spotkaniu Rady Programu odbyła się  konferencja prasowa. Wzięli w niej udział także nauczyciele i pedagodzy. Przedstawiciele Rady omówili efekty działań „Szkoły bez przemocy" w roku szkolnym 2007/2008, z których najważniejsze to: program grantowy, warsztaty regionalne, „Dzień Szkoły bez przemocy", zaangażowanie dzienników regionalnych i współpraca z samorządami. Naszym zamierzeniem w kolejnej  edycji Programu jest kontynuacja budowania społeczności szkolnych. Chcemy, aby wzrastało w nich poczucie więzi i odpowiedzialności za innych, którego  brak jest jednym z zasadniczych źródeł przemocy szkolnej - powiedział w trakcie konferencji prof. Janusz Czapiński.

Już w drugiej połowie sierpnia szkoły będą mogły zgłaszać się do kolejnej edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy". Szczegóły na stronie www.szkolabezprzemocy.pl