Tu jesteś: Strona główna / Aktualności

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Rozstrzygnęliśmy już konkurs fotograficzny „Dnia Szkoły bez przemocy". Jury, w skład którego weszli fotoreporterzy gazet „Polska" i „Dziennika Wschodniego"  przyznało nagrodę główną i wyróżniło trzy zdjęcia. Nagrodzone prace można oglądać na stronie internetowej programu „Szkoła bez przemocy". Nagrodami w konkursie są: aparat fotograficzny Nikon D 60 oraz trzy statywy fotograficzne Velbon Sherpa 450.

Do konkursu nadesłano 252 zdjęcia wykonane podczas „Dnia Szkoły bez przemocy" w szkołach w całej Polsce. Zgłoszone zdjęcia są dostępne na stronie naszego Programu. Pokazują one jak wiele ciekawych i oryginalnych pomysłów miały społeczności szkolne na organizację „Dnia Szkoły bez przemocy". Zorganizowano zawody sportowe, pokazy tańców, przedstawienia teatralne i dyskusje na temat bezpiecznej szkoły. Niektóre szkoły urządziły marsze przeciw przemocy. Tak wielkie i zaangażowanie szkół w to święto pokazuje nie tylko, że wielu z nas zależy na bezpieczniej i przyjaznej szkole, ale również to, że warto tego rodzaju akcje organizować w przyszłości. „Dzień Szkoły bez przemocy" wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych.

Symbolem tegorocznego „Dnia Szkoły bez przemocy" stał się czerwony balonik. 5 czerwca o 12.00 wypuściliśmy w niebo tysiące czerwonych balonów, pokazując w ten sposób, że odcinamy się od przemocy w szkole.Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu