Tu jesteś: Strona główna / Aktualności

-€žDzień Szkoły bez przemocy-€ świętowano w całej Polsce

5 czerwca o 12.00 uczniowie, nauczyciele i rodzice w 1 300 szkołach w całej Polsce wypuścili w niebo czerwone balony, odcinając się od agresji i przemocy. Szkoły przygotowały pokazy tańców, przedstawienia teatralne, konkursy, zawody sportowe i debaty na temat bezpieczeństwa w szkołach. Społeczności szkolne wybierały także Miss i Mistera Grzeczności.

Główne wydarzenie „Dnia Szkoły bez przemocy" odbyło się na Podzamczu w Warszawie, gdzie Prezydent Lech Kaczyński, który objął program „Szkoła bez przemocy" Honorowym Patronatem, razem z zebranymi wypuścił czerwone balony i przyjął z rąk organizatorów i uczniów warszawskich szkół księgę „Razem przeciw przemocy". W księdze zebrano 200 000 podpisów pod Listem Otwartym do Władz RP, w którym społeczności szkolne proszą władze RP o współpracę w działaniach na rzecz poprawy sytuacji w polskich szkołach.

Księgę „Razem przeciw przemocy" przyjął również Premier Donald Tusk oraz Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

W czasie „Dnia Szkoły bez przemocy" na Podzamczu w wystąpił hipohopowy zespół Full Power Spirit, a przy stanowiskach animacyjnych odbyły się różne pokazy i zajęcia: zabawy z chustą, nauka klejenia naczyń z gliny, pokazy i nauka żonglerki, a także zajęcia i pokazy sportowe prowadzone przez żołnierzy Garnizonu Warszawa. Jerzy Łazewski z Teatru Konsekwentnego poprowadził zajęcia z tańca teatralnego. W trakcie wydarzenia miał miejsce niecodzienny pokaz tańca w wykonaniu vice mistrzów świata Martyny Wiśniewskiej i Emila Malanowskiego tańczącego na wózku inwalidzkim.

„Dzień Szkoły bez przemocy", który zorganizowano po raz pierwszy w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy", wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych.

Tysiące razem przeciw agresji w szkole Tysiące razem przeciw agresji w szkole

W proteście puścili balony W proteście puścili balony