List Otwarty do Władz RP

W liście wyrażona jest prośba o poparcie działań, których celem jest zapobieganie przemocy i agresji w szkole.

Władze RP są również proszone o pomoc w znajdowaniu i wprowadzaniu w życie najlepszych, systemowych rozwiązań, dzięki którym szkoły w Polsce będą się mogły stać bezpiecznym i przyjaznym miejscem, wolnym od przemocy i agresji.

Na stronie internetowej Programu dostępna jest tabela do zbierania podpisów pod listem. Pod prośbą skierowaną do Władz RP mogą się podpisać wszyscy należący do społeczności szkolnych - uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Do 8 maja zebrane pod Listem Otwartym podpisy zostaną przesłane do biura programu „Szkoła bez przemocy". Następnie zostaną zeskanowane i złożone w jedną księgę, która zostanie zatytułowana „Razem przeciw przemocy".

List Otwarty do Władz RP List Otwarty do Władz RP

Kodeks Szkoły Bez Przemocy

Biuletyn Szkoły Bez Przemocy

Program objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego