Tu jesteś: Strona główna / Aktualności

Debata i Raport Roczny

Już w najbliższą środę o godzinie 9.00 w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie rozpocznie się debata, podczas której prof. Janusz Czapiński zaprezentuje i omówi wyniki Diagnozy Szkolnej 2008 - badań poziomu przemocy i agresji w polskich szkołach. Do tej pory wyniki badań Diagnoza Szkolna 2008 nie były nigdzie publikowane, a ich prezentacja odbędzie się poraz pierwszy 9 kwietnia podczas debaty "Szkoły bez przemocy".

Debacie będzie towarzyszyć opublikowanie Raportu Rocznego "Szkoły bez przemocy", w którym znajdą się między innymi opisy dobrych praktyk wprowadzonych przez szkoły biorące udział w Programie, a także teksty ekspertów dotyczące budowania i aktywizowania społeczności szkolnych do zapobiegania przemocy.

W czasie debaty odbędzie się także panel z udziałem zaproszonych gości. Rozmowa będzie dotyczyć źródeł i sposobów zapobiegania przemocy. Zaproszenie do panelu przyjęli: Elżbieta Nerwińska, Dyrektor Departamentu Zwiększania Szans Edukacyjnych w Ministerstwie Edukacji Narodowej, prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Adam Frączek, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Włodzimierz Paszyński, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Władysław Opoka, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu i Danuta Kowalska, Prezes Fundacji Grupy TP. Debatę i panel poprowadzi Dariusz Bugalski z Programu Trzeciego Polskiego Radia.Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu