Tu jesteś: Strona główna / Aktualności

Co się dzieje w Programie

5.12.2007

Dziś o 13:00 zapraszamy na czat.

Temat: Mediacje jako sposób przeciwdziałania przemocy
Ekspert: Magdalena Grudziecka - mediator z Polskiego Centrum Mediacji

Wejdź na czat: szkolabezprzemocy.pl/czat.php

29.11.2007

Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i ich rodziców do wzięcia udziału w programie grantowym "Szkoła bez przemocy". Projekty mozna nadsyłać do 10 stycznia 2008.

Celem programu grantowego jest aktywizacja i wsparcie społeczności szkolnych w podejmowaniu działań zmniejszających poziom agresji i przemocy w szkołach.

Najlepsze projekty zostaną nagrodzone dotacją na ich realizację. Wysokość jednej dotacji to 5000 zł. W sumie nagrodzonych będzie 80 projektów na łączną kwotę 400 000 zł.

Autorem projektu może być każdy z uczestników społeczności szkolnej – nauczyciel, uczeń, rodzic. Projekty mogą być składane wspólnie, ale jedna z wymienionych wyżej grup musi być liderem projektu.

21.11.2007

„Szkoła bez przemocy” – program społeczny dzienników regionalnych i Fundacji Grupy TP - otrzymał główną nagrodę w konkursie branży public relations Złote Spinacze 2007 w kategorii kampania edukacyjna.

To nie pierwsza nagroda dla „Szkoły bez przemocy”. W bieżącym roku Program otrzymał nagrody główne w dwóch prestiżowych, międzynarodowych konkursach branży PR – SABRE oraz IPRA Golden Awards 2007.

Organizatorem Konkursu Złote Spinacze jest Związek Firm Public Relations w Polsce. Złote Spinacze to jedno z największych wydarzeń w polskiej branży PR. Celem konkursu jest podnoszenie standardów i zwiększanie profesjonalizmu branży PR poprzez promowanie najlepszych projektów realizowanych w kraju.

15.10.2007

W ilu polskich szkołach są pedagodzy i psycholodzy?
Co robią szkoły, aby uczniowie czuli się bezpiecznie?
Jaką skuteczność mają działania prowadzone przez szkoły?

Organizatorzy Programu społecznego„Szkoła bez przemocy” serdecznie zapraszają na

konferencję prasową inaugurującą drugą edycję Programu.

Konferencja odbędzie się 18 października (czwartek) o godzinie 10:45 w Zespole Szkół nr 69 przy ulicy Drewnianej 8 (sala nr 5, parter, wejście od ulicy Dobrej).

Podczas konferencji po raz pierwszy przedstawimy liczbę szkół, które przyłączyły się do Programu w roku szkolnym 2007/2008 i wspólnie z nami chcą przeciwdziałać przemocy. Zaprezentujemy cele Programu oraz działania, które będziemy realizować wspólnie ze szkołami. Opowiemy także o sukcesach Programu.

Program „Szkoła bez przemocy” zaprezentują Państwu: Danuta Kowalska - prezes Zarządu Fundacji Grupy TP, dr hab. Anna Giza-Poleszczuk – socjolog, członek Rady Programu, Dorota Łojewska - Krajowy Dyrektor Marketingu Mediów Regionalnych oraz Magda Chudzikiewicz - rzecznik prasowy Polskapresse.

10.10.2007

10 października mija termin zgłaszania do Programy "Szkoła bez przemocy". Jeśli chcesz zgłosić swoją szkołę wypełnij formularz zgłoszenia do Programu.

• rejestracja szkoły w Internecie (poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego) - do 10.10.2007 (do godz. 24:00)

10.09.2007

10 września rozpoczął się nabór do drugiej edycji naszego Programu. Zachęcamy szkoły do przystąpienia. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 października. więcej informacji