Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy
Szkoły funkcjonują bez zarzutu, przemoc, narkotyki, alkohol nie są problemem młodzieży szkolnej. Uczniowie za to bardzo często angażują się w działania wolontaryjne, uczęszczają do kółek hobbystycznych i są aktywni sportowo - takie wyobrażenie o szkole i swoich dzieciach ma zdecydowana większość rodziców.
Zorganizuj na terenie swojej szkoły wielkie święto wszystkich tych, którzy chcą szkoły bezpiecznej i przyjaznej. Happeningi, marsze, wystawy, spektakle, konkursy, pokazy tańca - to tylko niektóre pomysły szkół, które 5 czerwca 2009 będą razem z nami obchodzić Dzień Szkoły bez Przemocy.
Niepełna rodzina, sytuacja zawodowa rodziców, liczba rodzeństwa - są to czynniki, które mocno wpływają na zachowanie uczniów. Przemoc, agresja, narkotyki, alkohol, papierosy, wagary - główne problemy młodzieży szkolnej często mają swoje źródło, nie na podwórku czy w szkole, ale w rodzinnym domu.
To ostatnia w tym roku szkolnym okazja wzięcia udziału w warsztatach regionalnych programu „Szkoła bez przemocy". Ostatnie z cyklu 16 konferencji regionalnych odbędą się w najbliższą sobotę, 30 maja o godz. 9.30 w Krakowie.
W sumie ponad 20 000 tysięcy głosów oddano na kandydatów do tytułu najlepszego wychowawcy. Znamy już zwycięzców konkursu na najlepszego wychowawcę, prowadzonego przez dzienniki regionalne w szesnastu województwach.
Już 5 czerwca zapraszamy wszystkie społeczności szkolne do wspólnych obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy. Rodzice, uczniowie nauczyciele i wszyscy ci, którzy chcą szkoły bezpiecznej i przyjaznej mogą przyłączyć się do organizacji wielkiego ogólnopolskiego święta.
„Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać" - to tytuł pracy, która zwyciężyła w konkursie dla uczniów na najlepszego bloga pt. „Nie myślimy tylko o sobie - moja szkoła dla sąsiadów". Spośród prawie 50 regularnie pisanych prac jury konkursu najwyżej oceniło blog Wiktorii Zawadzkiej, uczennicy z Gimnazjum Nr 4 w Rybniku.
23 maja br. o godz. 9.30 zapraszamy do Szkoły Podstawowej Nr 63 przy ul. Grodzkiej 23 w Szczecinie na Zachodniopomorskie Warsztaty Regionalne. Dla nauczycieli, pedagogów, psychologów i niepedagogicznych pracowników szkół z województwa zachodniopomorskiego, które uczestniczą w III edycji Programu przygotowaliśmy dyskusję z przedstawicielami władz regionalnych oraz pięć szkoleń.
29 kwietnia br. w warszawskiej siedzibie PAN odbyła się ogólnopolska debata programu „Szkoła bez przemocy". Prezentacja wyników najnowszych badań „Diagnoza szkolna 2009" oraz dyskusja na temat roli współczesnej szkoły i jej relacji z innymi podmiotami środowiska lokalnego, zebrała naukowców, przedstawicieli władz lokalnych, organizacji pozarządowych, dyrektorów szkół, nauczycieli i studentów.
Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013
Organizatorzy Programu
Dzienniki regionalne