Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy
Do 15 stycznia 2011 r. szkoły mogą się zgłaszać do udziału w ogólnopolskim konkursie na najlepsze projekty wolontaryjne. Rodzice, uczniowie i nauczyciele w wielu szkołach już przygotowują projekty – wspólnie opracowują cele, koncepcję działania i harmonogramy, A jak było w zeszłym roku?
W Kostrzynie nad Odrą wolontariusze nie mają chwili wytchnienia. O sześciu lat uczniowie z Zespołu Szkół pomagają młodszym dzieciom, niepełnosprawnym, bezrobotnym, ludziom starszym. Tydzień Wolontariatu był okazją to zaprezentowania efektów pracy całej Polsce.
19 listopada rusza ogólnopolski konkurs na najlepsze projekty wolontaryjne. Nauczyciele, uczniowie i rodzice ze szkół biorących udział w V edycji Programu już dziś mogą zasiąść do wspólnego tworzenia projektów. Najlepsi wolontariusze wezmą udział w II edycji Letniej Szkoły Liderów Wolontariatu. Na zgłoszenia konkursowe czekamy do 7 stycznia 2011 r.
Już tylko do niedzieli, 21 listopada 2010 r. czekamy na zgłoszenia szkół do V edycji programu „Szkoła bez przemocy”. Nie przegapcie szansy, by przyłączyć się do grona szkół uczestniczących w tegorocznej edycji Programu. Wejdź na stronę www.szkołabezprzemocy.pl i zgłoś swoją szkołę.
Warsztaty, pokazy filmów, spotkania z lokalnymi liderami wolontariatu oraz konkursy i debaty szkolne o wolontariacie - to tylko nieliczne z propozycji na organizację Tygodnia Wolontariatu w szkole. Pokażcie jak wiele jest sposobów na wspólne i atrakcyjne pomaganie innym. Podzielcie się swoimi pomysłami i zaproście społeczność lokalną do współpracy.
Jeśli szukasz ciekawych publikacji dotyczących wychowania dzieci, nie wiesz jak efektywnie współpracować ze szkołą, chcesz wiedzieć więcej o tym, jakimi rodzicami są Polacy, czy w jaki sposób wychowują swoje dzieci znani rodzice. Te i inne informacje dostępne są już na stronie Programu „Szkoła bez przemocy”, w nowej zakładce adresowanej specjalnie do rodziców.
Krzysztof Skiba, ojciec 12-letniego Tytusa i 22-letniego Tymoteusza opowiedział nam o swoich rodzicielskich doświadczeniach. Jak być dobrym rodzicem, co jest najważniejsze w wychowaniu dzieci, jak aktywnie i twórczo uczestniczyć w życiu swojego dziecka oraz jak skutecznie i konstruktywnie współpracować ze szkołą – na te i inne pytania odpowiadać będą w tym roku szkolnym znani rodzice. Rozpoczynamy cykl wywiadów „Rodzice w szkole”.
Ponad 200 Konsultantów programu „Szkoła bez przemocy” jest gotowych, aby podzielić się swoim doświadczeniem, udzielić wsparcia lub przeprowadzić zajęcia warsztatowe dla uczniów, nauczycieli lub rodziców. Na stronie www.szkolabezprzemocy.pl jest już dostępna Mapa Konsultantów programu „Szkoła bez przemocy”.
Jak efektywnie współpracować z rodzicami, w jaki sposób pomóc ofierze przemocy szkolnej, jak właściwie reagować na agresję i jakie narzędzia interwencji posiada nauczyciel – te zagadnienia zgłębią uczestnicy warsztatów makroregionalnych organizowanych w ramach V edycji „Szkoły bez przemocy”. Na bezpłatne szkolenia zapraszamy nauczycieli, pedagogów i psychologów ze szkół, które zgłosiły się do udziału w V edycji Programu. Uczestnicy, którzy spełnią odpowiednie warunki mogą uzyskać tytuł Konsultantów „Szkoły bez przemocy”
Wraz z nowym rokiem szkolnym rusza piąta edycja Szkoły bez przemocy“. Honorowym Patronem Programu został Prezydent RP Bronisław Komorowski. Głównym przesłaniem tej edycji jest 8 punkt Kodeksu Szkoły bez Przemocy: „Rodzice są z nami”. Dla szkół, uczniów i rodziców przygotowaliśmy zarówno nowe, jak i te sprawdzone w ubiegłych latach propozycje.
Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013
Organizatorzy Programu
Dzienniki regionalne