Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy

Notatki dla prasy

Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

 • 2011-11-09 / 2000 zł na realizację projektu!

  Warsztaty kulinarne, zawody rycerskie i przedstawienia dla najmłodszych to tylko nieliczne pomysły, jakie można wykorzystać zgłaszając projekt do programu grantowego „Szkoły bez przemocy". A jest, o co powalczyć! 48 najlepszych projektów otrzyma 2000 zł na jego realizację. Każdy - uczeń, nauczyciel i rodzic może spróbować swoich sił.

  Czytaj więcej »

 • 2011-11-09 / Konkurs i unikalne nagrody dla młodych projektantów

  Oryginalne koszulki z autografami reprezentacji Polski w Piłce nożnej oraz tablety graficzne to nagrody w nowym konkursie „Szkoły bez przemocy". Młodzi graficy, tak jak w zeszłym roku mają szansę zaprezentowania swoich pomysłów, ale tym razem zadanie jest nieco trudniejsze - poszukiwany jest projekt koszulki, który będzie oficjalnie promował VI edycję Programu „Kibicuję Fair Play".

  Czytaj więcej »

 • 2011-11-09 / Którzy uczniowie i jakie szkoły są najbardziej zagrożone przemocą?

  Jak zmieniła się polska szkoła, kto najczęściej pada ofiarą przemocy szkolnej, jakie szkoły są bardziej zagrożone przemocą - takie pytania postawiono w najnowszych raportach, przygotowanych na podstawie badań „Przemoc w szkole 2011".

  Czytaj więcej »

 • 2011-09-13 / W VI edycji kibicujemy fair play...

  We wrześniu 2011 roku rozpoczęliśmy szóstą już edycję Programu, a wraz z nią nowy, tym razem sportowy motyw przewodni i nowe działania dla szkół. W tym roku szkolnym będziemy kibicować zasadom fair play i bezpieczeństwu na polskich stadionach.

  Czytaj więcej »

 • 2011-09-13 / Wymyśl przebranie i wygraj bilet na mecz!

  Czapka, koszulka, rękawiczki lub pomalowana twarz - to tylko nieliczne pomysły do wykorzystania w naszym najbliższym, wrześniowym konkursie. Pokażemy, że kibicowanie w Polsce może być kolorowe, wesołe i nie musi być kojarzone tylko z chuligaństwem. Im oryginalniejszy pomysł tym większa szansa na wygraną. A jest, o co walczyć! Do wygrania bilety na mecz otwarcia stadionu we Wrocławiu.

  Czytaj więcej »

 • 2011-09-13 / Bezpłatny E-Dzienniczek dla użytkowników portalu -€žI co tam w szkole?-€

  Czy papierowy szkolny dziennik i karteczki z ocenami to jedyny sposób gromadzenia i przekazywania rodzicom informacji o wynikach w nauce swoich dzieci? Do niedawna jeszcze tak, ale w ostatnim czasie coraz więcej szkół zastępuje ten tradycyjny sposób jego elektroniczną wersją - e-dziennikiem. Od września 2011 dzięki portalowi dla rodziców Icotawszkole.pl aplikacja ta jest dostępna w pełni za darmo!

  Czytaj więcej »

 • 2011-09-13 / -€žSzkoła bez przemocy-€ na ogólnopolskiej konferencji w Warszawie

  Co sprzyja przemocy szkolnej? Jakie czynniki decydują, że uczeń staje ofiarą przemocy? - na te i inne pytania postara się odpowiedzieć prof. Anna Giza-Poleszczuk z Uniwersytetu Warszawskiego podczas panelu dyskusyjnego programu „Szkoła bez przemocy", który odbędzie się 25 października 2011 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

  Czytaj więcej »

 • 2011-05-11 / 6 czerwca -€“ Dzień Szkoły bez Przemocy

  6 czerwca 2011 r. już po raz czwarty będziemy obchodzić Dzień Szkoły bez Przemocy, ogólnopolskie święto społeczności szkolnych, które działają na rzecz bezpiecznej i przyjaznej szkoły. Przez cały rok szkoły biorące udział w Programie aktywnie działały na rzecz zapobiegania przemocy i agresji szkolnej. Czas, więc na podsumowanie V edycji „Szkoły bez przemocy” i wspólne świętowanie. Nowym elementem w tegorocznych obchodach będzie wydarzenie adresowane specjalnie do rodziców.

  Czytaj więcej »

 • 2011-05-11 / Finałowa rozgrywka kandydatów na najlepszych polskich wychowawców

  Polonista, matematyk, czy może pedagog szkolny? Kto znajdzie się wśród zwycięzców i otrzyma tytuł Wychowawcy Roku 2011? W każdym województwie 10 kandydatów walczy o głosy, o zwycięstwie zdecydują uczniowie, rodzice i inni nauczyciele.  

  Czytaj więcej »

 • 2011-05-12 / Szkoła bez przemocy doceniona we Francji!

  Koordynator programu społecznego „Szkoła bez przemocy”, Minister Edukacji Francji, przedstawiciel prezydenta USA, Prezydent Europejskiego Obserwatorium Przemocy w Szkole, naukowcy m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Francji spotkali się w jednym z paryskich liceów, aby wspólnie debatować na temat szkolnej przemocy. 

  Czytaj więcej »Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu