Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy

Notatki dla prasy

Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

 • 2012-03-07 / Tolerujmy przeciwnika, gdy wygrana nam umyka-€Ś

  800 nadesłanych propozycji, 10 wyróżnionych, 5 wskazanych do finału, ale tylko jeden mógł zostać ogłoszony zwycięskim - oficjalnym Kodeksem Fair Play. Szczęśliwcami wybranymi przez internautów okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Zielonej Górze.

  Czytaj więcej »

 • 2012-01-26 / Niecodzienny Dzień Fair Play!

  Nowoczesna tablica interaktywna z oprogramowaniem oraz udział maskotek UEFA EURO 2012 w wydarzeniu w zwycięskiej szkole to nagrody w naszym najnowszym konkursie - na scenariusz Dnia Fair Play. To, co wydarzy się podczas tego Dnia zależy tylko od kreatywności twórców. Warto dodać, że zwycięskie wydarzenie objęte zostanie patronatem medialnym naszego dziennika regionalnego.

  Czytaj więcej »

 • 2012-01-26 / Szkoła bez przemocy na meczu otwarcia Stadionu Narodowego!

  Autorzy najciekawszych projektów hymnu będą kibicować i dopingować zawodników podczas meczu otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie. Szczęśliwych zwycięzców poznamy już niebawem. Wybór nie będzie jednak łatwy, do konkursu nadesłano ponad 700 propozycji.

  Czytaj więcej »

 • 2012-01-26 / Wspólnie tworzymy Kodeks Fair Play

  Szacunek, współpraca, wspólna radość to tylko nieliczne elementy zawarte w nadesłanych już do Biura Programu projektach Kodeksu Fair Play. Jeśli masz swój pomysł na zasady, które powinny być przestrzegane podczas rozgrywek sportowych to nie czekaj, już tylko do piątku można zgłosić się do konkursu. Na zwycięzców czekają m.in. oficjalne piłki UEFA EURO 2012.

  Czytaj więcej »

 • 2012-01-26 / Konsultujemy pilotażowy program cyfryzacji szkół!

  Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło do konsultacji społecznych projekt dokumentów dotyczących pilotażowego programu cyfryzacji szkół. W pilotażu zakłada się dotacje dla 400 szkół podstawowych na zakup sprzętu, oprogramowania i szkoleń umożliwiających korzystanie z „technologii informatyczno-komunikacyjnych" w szkole (i poza nią) przez uczniów klas czwartych. Społeczność Icotamwszkole.pl także przedstawi swoje zdanie w sprawie tego programu.

  Czytaj więcej »

 • 2011-12-14 / Tomasz Majewski nominowany do tytułu -€žGwiazdy Dobroczynności-€!

  To czy Tomasz Majewski, Ambasador programu „Szkoła bez przemocy" zostanie „Gwiazdą Dobroczynności" zależy tylko i wyłącznie od nas. Już od 5 grudnia 2011 r. codziennie można oddać swój głos i podziękować Tomkowi za wsparcie idei szkoły bezpiecznej i przyjaznej.

  Czytaj więcej »

 • 2011-12-14 / Szkoły świętowały Tydzień Wolontariatu

  Kiermasze świątecznych wypieków, spotkania z przedszkolakami, warsztaty ceramiczne a także wiele innych pomysłów zostało zaprezentowanych podczas odbywającego się od 5 do 9 grudnia Tygodnia Wolontariatu. W tym roku ponad 1400 szkół z całej Polski przyłączyło się do naszej akcji. To najwięcej w historii Tygodnia Wolontariatu.

  Czytaj więcej »

 • 2011-12-14 / Szkoła bez przemocy-€ partnerem akcji społecznej -€ž2012 - Wszyscy Jesteśmy Gospodarzami-€

  Pokażemy, że umiemy być dobrymi gospodarzami dla gości z całej Europy! Konkurs dla szkół na „Kodeks fair play", konkurs na scenariusz lokalnego wydarzenia promującego ideę fair play i bezpiecznego kibicowania, ogólnopolska akcja zbierania podpisów„Kibicuję fair play" - to tegoroczne inicjatywy „Szkoły bez przemocy", które będą realizowane przy współpracy merytorycznej ze spółką PL.2012 w ramach akcji „2012 - Wszyscy Jesteśmy Gospodarzami"

  Czytaj więcej »

 • 2011-12-14 / Praktyczne szkolenia z obsługi serwisu Icotamwszkole.pl -€“ dowiedz się więcej o korzystaniu z serwisu dla społeczności szkolnych!

  W związku z licznymi prośbami użytkowników serwisu icotamwszkole.pl, postanowiliśmy wprowadzić możliwość przeprowadzania dedykowanych szkoleń dla placówek szkolnych na terenie całego kraju. Na szkoleniu dowiesz się m.in. jak zarządzać społecznością szkolną zgromadzoną w serwisie, a także, w jaki sposób praktycznie wykorzystywać poszczególne funkcjonalności w codziennym życiu szkoły.

  Czytaj więcej »

 • 2011-11-09 / Polscy złoci medaliści Ambasadorami Programu

  Leszek Blanik, Tomasz Majewski, Piotr Gruszka, Paweł Wojciechowski - polscy złoci medaliści zostali Ambasadorami VI edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy". W tym roku motywem przewodnim działań, adresowanych do szkół jest idea kibicowania fair play. Sportowcy wraz z Organizatorami Programu będą zachęcać młodzież szkolną do promocji idei bezpiecznego kibicowania i zachowań fair play.

  Czytaj więcej »Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu