Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy
Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu, jak zastępować agresję, podstawowe zasady mediacji - to tylko niektóre tematy szkoleń organizowanych w ramach Warmińsko-Mazurskich Warsztatów Regionalnych. Rozpoczęliśmy rejestrację na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty regionalne dla nauczycieli, pedagogów. psychologów i niepedagogicznych pracowników szkół biorących udział w III edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy".
Szkoła bez wyzwisk i przekleństw - czy to w ogóle możliwe? Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzinie wierzą, że tak i wypowiedzieli walkę słownej przemocy w ich szkole.
W związku z dużym zainteresowaniem szkół udziałem w III edycji Programu „Szkoła bez przemocy", przedłużyliśmy termin rejestracji. Na zgłoszenie do Programu szkoły mają czas do 15 października br.
Samorządy, które nie zdążyły się zgłosić, a chcą dołączyć do Programu mają tę możliwość do 30 października br. Przedłużyliśmy bowiem termin rejestracji samorządów.
Już od października rozpoczynamy nowy cykl warsztatów regionalnych. W 16 miastach wojewódzkich nauczyciele, psycholodzy i pedagodzy będą mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z przyczynami i skutkami przemocy w szkole, wziąć udział w treningu zastępowania agresji, a także spotkać się z przedstawicielami lokalnego samorządu.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, co będą robić szkoły w III edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy", zobacz mapę szkół na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl. Po raz pierwszy zadeklarowane przez szkoły działania będą publikowane na stronie internetowej Programu. Dzięki mapie szkoły będą też mogły na bieżąco opisywać realizowane działania, a internauci - dodawać komentarze.
Do udziału w pierwszym czacie III edycji programu „Szkoła bez przemocy" zapraszamy już 24 września o godz. 12.00. Tematem najbliższej wirtualnej dyskusji będzie problem przemocy w Internecie.
Od dwóch tygodni trwa nabór do III edycji programu „Szkoła bez przemocy". Codziennie kilkadziesiąt szkół rejestruje się na naszej stronie www.szkolabezprzemocy.pl. Tegorocznej edycji towarzyszy przesłanie: „Szkoła dla społeczności - społeczność dla szkoły".
Uchwała „o mądrym i rozsądnym korzystaniu z zasobów sieci", spotkania i prelekcje na temat problemu cyberprzemocy, warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli - to tylko niektóre z działań zrealizowanych w ramach projektu grantowego przez Gimnazjum w Stawiszynie.
Czy samorządy lokalne pomogą szkołom?
Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013
Organizatorzy Programu
Dzienniki regionalne