Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy

Notatki dla prasy

Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

 • 2008-10-16 / Rejestracja na Warmińsko-Mazurskie Warsztaty Regionalne

  Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu, jak zastępować agresję, podstawowe zasady mediacji - to tylko niektóre tematy szkoleń organizowanych w ramach Warmińsko-Mazurskich Warsztatów Regionalnych. Rozpoczęliśmy rejestrację na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty regionalne dla nauczycieli, pedagogów. psychologów i niepedagogicznych pracowników szkół biorących udział w III edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy".

  Czytaj więcej »

 • 2008-10-16 / Szkoła bez przekleństw

  Szkoła bez wyzwisk i przekleństw - czy to w ogóle możliwe? Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzinie wierzą, że tak i wypowiedzieli walkę słownej przemocy w ich szkole.

   

  Czytaj więcej »

 • 2008-10-02 / Przedłużamy rejestrację szkół do Programu

  W związku z dużym zainteresowaniem szkół udziałem w III edycji Programu „Szkoła bez przemocy", przedłużyliśmy termin rejestracji. Na zgłoszenie do Programu szkoły mają czas do 15 października br.

  Czytaj więcej »

 • 2008-10-02 / Więcej czasu dla samorządów

  Samorządy, które nie zdążyły się zgłosić, a chcą dołączyć do Programu mają tę możliwość do 30 października br. Przedłużyliśmy bowiem termin rejestracji samorządów.

  Czytaj więcej »

 • 2008-10-02 / Warsztaty regionalne w III edycji

  Już od października rozpoczynamy nowy cykl warsztatów regionalnych. W 16 miastach wojewódzkich nauczyciele, psycholodzy i pedagodzy będą mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z przyczynami i skutkami przemocy w szkole, wziąć udział w treningu zastępowania agresji, a także spotkać się z przedstawicielami lokalnego samorządu.

  Czytaj więcej »

 • 2008-09-18 / Nowa mapa szkół - nowe możliwości

  Jeśli chcesz się dowiedzieć, co będą robić szkoły w III edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy", zobacz mapę szkół na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl. Po raz pierwszy zadeklarowane przez szkoły działania będą publikowane na stronie internetowej Programu. Dzięki mapie szkoły będą też mogły na bieżąco opisywać realizowane działania, a internauci - dodawać komentarze.

  Czytaj więcej »

 • 2008-09-18 / PoCZATuj z ekspertem

  Do udziału w pierwszym czacie III edycji programu „Szkoła bez przemocy" zapraszamy już 24 września o godz. 12.00. Tematem najbliższej wirtualnej dyskusji będzie problem przemocy w Internecie.

  Czytaj więcej »

 • 2008-09-18 / Trwa nabór szkół do III edycji

  Od dwóch tygodni trwa nabór do III edycji programu „Szkoła bez przemocy". Codziennie kilkadziesiąt szkół rejestruje się na naszej stronie www.szkolabezprzemocy.pl. Tegorocznej edycji towarzyszy przesłanie: „Szkoła dla społeczności - społeczność dla szkoły".

  Czytaj więcej »

 • 2008-09-18 / Globalna wioska-€Św Stawiszynie

  Uchwała „o mądrym i rozsądnym korzystaniu z zasobów sieci", spotkania i prelekcje na temat problemu cyberprzemocy, warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli - to tylko niektóre z działań zrealizowanych w ramach projektu grantowego przez Gimnazjum w Stawiszynie.

  Czytaj więcej »

 • 2008-09-04 / Zapraszamy samorządy

  Czy samorządy lokalne pomogą szkołom?

  Czytaj więcej »Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu