Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy

Notatki dla prasy

Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

 • 2008-11-27 / 400 tysięcy złotych dla najlepszych pomysłów

  400 tysięcy złotych czeka na szkoły, które do 1 grudnia br. zgłoszą swój projekt do programu grantowego. Osiemdziesiąt najwyżej ocenionych projektów otrzyma dotację w wysokości 5 000 tysięcy złotych. Fundatorem nagród jest Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej, współorganizator programu „Szkoła bez przemocy".

  Czytaj więcej »

 • 2008-11-27 / Opolskie Warsztaty Regionalne

  Organizatorzy programu „Szkoła bez przemocy" zapraszają na Opolskie Warsztaty Regionalne dla nauczycieli, psychologów, pedagogów szkolnych i pracowników szkół. Warsztaty odbędą się już w najbliższą sobotę, 28 listopada w Gimnazjum nr 4 przy ulicy 1 Maja 145 w Opolu.

  Czytaj więcej »

 • 2008-11-13 / Zapraszamy samorządowców

  „Współpraca samorządów lokalnych ze szkołami w zakresie przeciwdziałania przemocy" - to temat konferencji, która odbędzie się 19 listopada 2008 roku w Warszawie. Gościem specjalnym konferencji, organizowanej w ramach trzeciej edycji programu „Szkoła bez przemocy", będzie Rune Nensen, szwedzki znawca tematyki współpracy szkół i organizacji pozarządowych z samorządami w zakresie przeciwdziałania przemocy.

  Czytaj więcej »

 • 2008-11-13 / Warsztaty -€žSzkoły bez przemocy-€ w Zielonej Górze

  22 listopada br. (w sobotę) w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Wyspiańskiego 23 w Zielonej Górze rozpoczną się Lubuskie Warsztaty Regionalne dla nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych. Spotkanie będzie się składać z części teoretyczno-dyskusyjnej oraz warsztatowo-praktycznej.

  Czytaj więcej »

 • 2008-11-13 / Czat: Jak zastępować agresję?

  Jak kontrolować wybuchy złości, jak kształtować umiejętności prospołeczne, jak skutecznie radzić sobie ze stresem i złymi emocjami - na te i wiele innych pytań odpowie podczas najbliższego czatu Elżbieta Łyczewska, ekspert ze Stowarzyszenia KARAN. Na czat zapraszamy już 26 listopada o godz. 12.00.

  Czytaj więcej »

 • 2008-10-30 / Szkolne pomysły na walkę z agresją

  Szkolne debaty, happening „Śmiechem w agresję", „Skrzynki na problemy", gazetki szkolne dotyczące problemu przemocy i agresji szkolnej, wybory "Króla uprzejmości" i Rzecznika Praw Ucznia, specjalistyczne zajęcia dla uczniów z problemami, treningi zastępowania agresji dla nauczycieli - to tylko niektóre z działań, jakie zaproponowały szkoły w ramach III edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy".

  Czytaj więcej »

 • 2008-10-30 / Pierwsze statystyki szkół w III edycji Programu

  Do udziału w Programie zgłosiło się już ponad 4000 placówek z całej Polski. Z których województw zgłosiło się najwięcej szkół? Ile szkół przystąpiło do Programu po raz pierwszy? Przedstawiamy pierwsze statystyki trzeciej edycji Programu.

  Czytaj więcej »

 • 2008-10-30 / Korowód przeciwko przemocy

  „Protestujemy, bo bić się nie chcemy", „Kto się nie bije ten dłużej żyje" - skandując te hasła ponad ośmiuset uczniów przeszło ulicami Świdnika w „Korowodzie przeciwko przemocy". W taki sposób jedna ze świdnickich podstawówek oficjalnie rozpoczęła trzecią edycję programu społecznego „Szkoła bez przemocy".

  Czytaj więcej »

 • 2008-10-16 / -€žSzkoła bez przemocy-€ wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej

  14 października Ministerstwo Edukacji Narodowej i Organizatorzy programu społecznego „Szkoła bez przemocy": wydawnictwa Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej podpisały porozumienie o współpracy na rzecz zapobiegania przemocy i agresji w polskich szkołach.

  Czytaj więcej »

 • 2008-10-16 / Rozpoczynamy program grantowy

  400 tys. złotych dla 80 najlepszych projektów ufundowała Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej. Nauczyciel, rodzic, uczeń - każdy może spróbować swoich sił. Rozpoczynamy program grantowy w III edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy".

  Czytaj więcej »Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu