Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy
400 tysięcy złotych czeka na szkoły, które do 1 grudnia br. zgłoszą swój projekt do programu grantowego. Osiemdziesiąt najwyżej ocenionych projektów otrzyma dotację w wysokości 5 000 tysięcy złotych. Fundatorem nagród jest Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej, współorganizator programu „Szkoła bez przemocy".
Organizatorzy programu „Szkoła bez przemocy" zapraszają na Opolskie Warsztaty Regionalne dla nauczycieli, psychologów, pedagogów szkolnych i pracowników szkół. Warsztaty odbędą się już w najbliższą sobotę, 28 listopada w Gimnazjum nr 4 przy ulicy 1 Maja 145 w Opolu.
„Współpraca samorządów lokalnych ze szkołami w zakresie przeciwdziałania przemocy" - to temat konferencji, która odbędzie się 19 listopada 2008 roku w Warszawie. Gościem specjalnym konferencji, organizowanej w ramach trzeciej edycji programu „Szkoła bez przemocy", będzie Rune Nensen, szwedzki znawca tematyki współpracy szkół i organizacji pozarządowych z samorządami w zakresie przeciwdziałania przemocy.
22 listopada br. (w sobotę) w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Wyspiańskiego 23 w Zielonej Górze rozpoczną się Lubuskie Warsztaty Regionalne dla nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych. Spotkanie będzie się składać z części teoretyczno-dyskusyjnej oraz warsztatowo-praktycznej.
Jak kontrolować wybuchy złości, jak kształtować umiejętności prospołeczne, jak skutecznie radzić sobie ze stresem i złymi emocjami - na te i wiele innych pytań odpowie podczas najbliższego czatu Elżbieta Łyczewska, ekspert ze Stowarzyszenia KARAN. Na czat zapraszamy już 26 listopada o godz. 12.00.
Szkolne debaty, happening „Śmiechem w agresję", „Skrzynki na problemy", gazetki szkolne dotyczące problemu przemocy i agresji szkolnej, wybory "Króla uprzejmości" i Rzecznika Praw Ucznia, specjalistyczne zajęcia dla uczniów z problemami, treningi zastępowania agresji dla nauczycieli - to tylko niektóre z działań, jakie zaproponowały szkoły w ramach III edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy".
Do udziału w Programie zgłosiło się już ponad 4000 placówek z całej Polski. Z których województw zgłosiło się najwięcej szkół? Ile szkół przystąpiło do Programu po raz pierwszy? Przedstawiamy pierwsze statystyki trzeciej edycji Programu.
„Protestujemy, bo bić się nie chcemy", „Kto się nie bije ten dłużej żyje" - skandując te hasła ponad ośmiuset uczniów przeszło ulicami Świdnika w „Korowodzie przeciwko przemocy". W taki sposób jedna ze świdnickich podstawówek oficjalnie rozpoczęła trzecią edycję programu społecznego „Szkoła bez przemocy".
14 października Ministerstwo Edukacji Narodowej i Organizatorzy programu społecznego „Szkoła bez przemocy": wydawnictwa Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej podpisały porozumienie o współpracy na rzecz zapobiegania przemocy i agresji w polskich szkołach.
400 tys. złotych dla 80 najlepszych projektów ufundowała Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej. Nauczyciel, rodzic, uczeń - każdy może spróbować swoich sił. Rozpoczynamy program grantowy w III edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy".
Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013
Organizatorzy Programu
Dzienniki regionalne