Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy
Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej przekazała 80-ciu szkołom, które zwyciężyły w programie grantowym 400 tysięcy złotych na realizację projektów. Podczas uroczystej gali 14 stycznia br. w Belwederze w Warszawie nagrody zwycięzcom wręczyli przedstawiciele Rady Programu, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.
Nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz niepedagogicznych pracowników szkół z województwa kujawsko-pomorskiego zapraszamy na Kujawsko-Pomorskie Warsztaty Regionalne. Warsztaty odbędą się już 31 stycznia br. o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej nr 66, przy ul. Z. Berlinga 3
w Bydgoszczy.
Prywatka w rytmie lat 70-tych jako sposób na zapobieganie przemocy i agresji wśród młodzieży to projekt ucznia z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Świnoujściu. Niekonwencjonalny pomysł na przeciwdziałanie agresji został nagrodzony w programie grantowym „Szkoły bez przemocy".
Znamy autorów zwycięskich projektów w programie grantowym, którzy od Fundacji Grupy Telekomunikacji Polskiej otrzymają dotacje na łączną kwotę 400 tysięcy złotych. 18 grudnia spośród nadesłanych prawie 1 000 projektów Rada Programu „Szkoła bez przemocy" wybrała 80 najlepszych wniosków.
Pierwsze w nowym, 2009 roku warsztaty regionalne „Szkoły bez przemocy" odbędą się w Białymstoku. Nauczycieli, pedagogów, psychologów i niepedagogicznych pracowników podlaskich szkól zapraszamy już 17 stycznia o godz. 9.30 do IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Antoniuk Fabryczny 1.
Prawie 300 uczniów ze szkół całej Polski zgłosiło się do nowego konkursu na najlepszy blog pt. „Nie myślimy tylko o sobie - moja szkoła dla sąsiadów". Uruchomiliśmy już specjalną stronę: www.blogsbp.pl, na której zarejestrowani uczestnicy mogą zamieszczać swoje prace.
Konkurs dla uczniów na blog pod tytułem: "Nie myślimy tylko o sobie - moja szkoła dla sąsiadów" to nowa propozycja Organizatorów programu „Szkoła bez przemocy". Laptop, oprogramowania, mini-staże w redakcjach dzienników regionalnych czekają na autorów najlepszych blogów.
Wolontariat w szkole to temat najbliższego czatu z ekspertem, który odbędzie się już 17 grudnia o godz. 12.00 na stronie www.szkolabezprzemocy.pl/czat. O tym jak założyć szkolny klub wolontariusza, kto może zostać wolontariuszem i dlaczego warto zaangażować się w działania wolontarystyczne porozmawia z internautami Dariusz Pietrowski z Centrum Wolontariatu.
W najbliższą sobotę, 13 grudnia odbędą się Łódzkie Warsztaty Regionalne. Nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz niepedagogicznych pracowników szkół z województwa łódzkiego zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 174 w Łodzi, przy ulicy Pomorskiej 27.
Uczestnicy konferencji, zorganizowanej 19 listopada w Warszawie w ramach trzeciej edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy", mogli wziąć udział w dyskusji na temat współpracy samorządów lokalnych ze szkołami w zakresie przeciwdziałania przemocy, warsztatach i prezentacji działań organizacji pozarządowych.
Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013
Organizatorzy Programu
Dzienniki regionalne