Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy
Taką deklarację złożyli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Pomoc innym rówieśnikom w przezwyciężaniu słabości poprzez konstruktywne zorganizowanie czasu wolnego to według pomysłodawców projektu najlepszy sposób na zapobieganie przemocy i agresji szkolnej.
Organizatorzy programu „Szkoła bez przemocy" oraz Urząd m. st. Warszawy zapraszają na Mazowieckie Warsztaty Regionalne, które odbędą się w najbliższą sobotę, 7 marca o godz. 9.30 w Zespole Szkół Spożywczo-Gastronomicznych i Licealnych przy ul. Komorskiej 17/23 w Warszawie.
Na stronie http://blogsbp.pl ponad 40 uczniów pisze o przemocy i agresji w swoich szkołach - o tym jak szkoła im przeciwdziała, jak sobie radzą z objawami agresji, jakie są jej najważniejsze źródła.
To tytuł zwycięskiego projektu grantowego, realizowanego w Szkole Podstawowej nr 15 im. M. Curie-Skłodowskiej w Białymstoku. Kształtowanie postawy tolerancji oraz aktywne włączanie dzieci uchodźców w życie szkoły to główny cel zaplanowanych działań.
Już po raz trzeci w całej Polsce ruszyły profesjonalne badania poziomu przemocy i agresji w szkołach - „Diagnoza 2009". Prawie 200 szkół objętych badaniem będzie mogło sprawdzić, w jakim stopniu dotyczy ich problem przemocy i agresji.
Podkarpacie to kolejny punkt na mapie warsztatów regionalnych. Już w sobotę 28 lutego Organizatorzy Programu zapraszają pracowników szkół z województwa podkarpackiego, uczestniczących w trzeciej edycji Programu do Rzeszowa. Warsztaty odbędą się w Gimnazjum nr 9 im. Św. Królowej Jadwigi przy ul. E. Orzeszkowej 8a.
W Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Nowym Chechle z przemocą walczy się bardzo „kulturalnie". Teatr, film, fotografia, muzyka to według autorki zwycięskiego projektu grantowego najskuteczniejsze narzędzia przeciwdziałania agresji rówieśniczej.
Zawody o rękę damy dworu, pasowanie na rycerza i konkurs pieśni rycerskich - to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych w ramach zwycięskiego projektu grantowego Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie. Dzięki nagrodzie, ufundowanej przez Fundację Grupy Telekomunikacji Polskiej, młodzi ludzie ze Strykowa zapoznają się z kulturą i wartościami rycerskimi.
To nie tytuł reklamy banku, ale nazwa jednego z osiemdziesięciu projektów, który zwyciężył w programie grantowym „Szkoły bez przemocy". Dzięki nagrodzie, już niedługo w Szkole Podstawowej nr 4 w Kiczycach powstanie specjalny bank - „Bank umiejętności".
Już 21 lutego br. zapraszamy do Gdańska na Pomorskie Warsztaty Regionalne. W tym roku gospodarzem warsztatów będzie Szkoła Podstawowa nr 15, przy ul. Smoluchowskiego 13.
Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013
Organizatorzy Programu
Dzienniki regionalne