Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy

Notatki dla prasy

Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

 • 2012-06-13 / Podsumowanie VI edycji programu-€žSzkoła bez przemocy-€ z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

  5 czerwca 2012 r. w Pałacu Prezydenckim, podczas uroczystej gali „Szkoły bez przemocy" 16 najlepszych polskich wychowawców oraz uczniowie z 48 polskich szkół odebrali nagrody z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz Organizatorów Programu: grup wydawniczych Polskapresse, Media Regionalne oraz Fundacji Orange. W gali podsumowującej VI edycję „Szkoły bez przemocy" wzięły też udział gwiazdy polskiego sportu, nasi Ambasadorzy: Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Leszek Blanik, mistrz Europy i świata w gimnastyce oraz bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny. 

  Czytaj więcej »

 • 2012-06-13 / "Szkoła bez przemocy" w Ministerstwie Sportu i PZPN

  4 czerwca 2012 r. delegacja uczniów ze szkół biorących udział w programie „Szkoła bez przemocy" złożyła, na ręce Wiceministra Sportu Grzegorza Karpińskiego oraz Prezesa PZPN Grzegorza Laty księgi z podpisami pod apelem o utrzymanie bezpieczeństwa na stadionach. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali 160 000 podpisów.

  Czytaj więcej »

 • 2012-06-13 / Program -€žSzkoła bez przemocy" nagrodzony

  „Szkoła bez przemocy" otrzymała główną nagrodę w międzynarodowym konkursie The World Young Reader Prize organizowanym przez Światowe Stowarzyszenie Gazet i Wydawców Prasy WAN-IFRA.

  Czytaj więcej »

 • 2012-06-13 / Dzień Szkoły bez Przemocy obchodzony w całej Polsce!

  Konkursy, pokazy kibicowania, turnieje sportowe i koncerty to tylko nieliczne inicjatywy, które udało się zrealizować w ponad 2 000 szkół, które 5 czerwca świętowały Dzień Szkoły bez Przemocy. W tym roku w związku z ideą przewodnią Programu „Kibicuję Fair Play" oraz w przededniu rozpoczynających się Mistrzostw Europy 2012 na szkolnych stadionach królowały biało-czerwone kolory oraz pokazy kibicowania.

  Czytaj więcej »

 • 2012-04-25 / Wychowawca Roku 2012 -€“ jaki powinien być?

  Kumpel, przyjaciel, a może surowy belfer? W szesnastu województwach prezentujemy sylwetki finalistów konkursu na Wychowawcę Roku 2012 - każdy z nich ma swój własny wypracowany sposób na pracę z dziećmi i młodzieżą, ale wszyscy zgodnie podkreślają, że podstawą sukcesu jest bycie wyrozumiałym, ale i stanowczym!

  Czytaj więcej »

 • 2012-04-25 / 5 czerwca - Dzień Szkoły bez Przemocy

  5 czerwca 2012 r. już po raz piąty obchodzić będziemy Dzień Szkoły bez Przemocy, ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy chcą szkoły bezpiecznej i przyjaznej. Przez cały rok szkoły biorące udział w Programie aktywnie działały na rzecz zapobiegania przemocy i agresji szkolnej. Czas, więc na podsumowanie i wspólne świętowanie. Każdego roku do Dnia Szkoły bez Przemocy przystępuje ponad 2000 szkół z całej Polski.

  Czytaj więcej »

 • 2012-04-25 / Dzień Fair Play ze Slawkiem i Slavko

  Stoiska do ćwiczeń wysiłkowych, Euro-butik, spotkania ze sportowcami i wielki waniliowo-czekoladowy tort w kształcie piłki to tylko nieliczne atrakcje, jakie udało się zorganizować w Gimnazjum nr 49 w Krakowie, któro dzięki swoim pomysłom zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie na scenariusz Dnia Fair Play. W nagrodę szkołę odwiedziły oryginalne maskotki UEFA Sławek i Slavko, które przez cały dzień towarzyszyły wszystkim przedsięwzięciom.

  Czytaj więcej »

 • 2012-04-25 / Zapraszamy do korzystania z serwisu Icotamwszkole.pl

  Serwis Icotamwszkole.pl od blisko dwóch lat ułatwia komunikację szkół z rodzicami. Przypomnijmy, że Icotamwszkole.pl jest w pełni bezpłatnym narzędziem, pomagającym dyrektorom i wychowawcom na sprawniejsze zarządzanie szkołą i klasą, a rodzicom na stały kontakt z nauczycielami i innymi rodzicami uczniów z klasy, czy szkoły.

  Czytaj więcej »

 • 2012-03-07 / Wybieramy Wychowawców Roku 2012!

  Nie tylko uczą, ale wychowują i kształtują postawy, cieszą się uznaniem uczniów i rodziców, są serdeczni i wyrozumiali - właśnie takich wychowawców już po raz piąty chcą nagrodzić Organizatorzy programu społecznego „Szkoła bez przemocy". Konkurs ruszy już 14 marca 2012 r.

  Czytaj więcej »

 • 2012-03-07 / Hymn kibica wyśpiewany!

  Prawie 14 000 głosów otrzymał zwycięski hymn kibica ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach. Grupa uczniów - autorów oficjalnego hymnu kibica z radością wyśpiewała swój autorski hymn podczas kibicowania na meczu Polska - Portugalia na Stadionie Narodowym w Warszawie. A teraz przed nimi nagranie w profesjonalnym studiu nagrań.

  Czytaj więcej »Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu