Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy
5 czerwca 2012 r. w Pałacu Prezydenckim, podczas uroczystej gali „Szkoły bez przemocy" 16 najlepszych polskich wychowawców oraz uczniowie z 48 polskich szkół odebrali nagrody z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz Organizatorów Programu: grup wydawniczych Polskapresse, Media Regionalne oraz Fundacji Orange. W gali podsumowującej VI edycję „Szkoły bez przemocy" wzięły też udział gwiazdy polskiego sportu, nasi Ambasadorzy: Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Leszek Blanik, mistrz Europy i świata w gimnastyce oraz bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny.
4 czerwca 2012 r. delegacja uczniów ze szkół biorących udział w programie „Szkoła bez przemocy" złożyła, na ręce Wiceministra Sportu Grzegorza Karpińskiego oraz Prezesa PZPN Grzegorza Laty księgi z podpisami pod apelem o utrzymanie bezpieczeństwa na stadionach. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali 160 000 podpisów.
„Szkoła bez przemocy" otrzymała główną nagrodę w międzynarodowym konkursie The World Young Reader Prize organizowanym przez Światowe Stowarzyszenie Gazet i Wydawców Prasy WAN-IFRA.
Konkursy, pokazy kibicowania, turnieje sportowe i koncerty to tylko nieliczne inicjatywy, które udało się zrealizować w ponad 2 000 szkół, które 5 czerwca świętowały Dzień Szkoły bez Przemocy. W tym roku w związku z ideą przewodnią Programu „Kibicuję Fair Play" oraz w przededniu rozpoczynających się Mistrzostw Europy 2012 na szkolnych stadionach królowały biało-czerwone kolory oraz pokazy kibicowania.
Kumpel, przyjaciel, a może surowy belfer? W szesnastu województwach prezentujemy sylwetki finalistów konkursu na Wychowawcę Roku 2012 - każdy z nich ma swój własny wypracowany sposób na pracę z dziećmi i młodzieżą, ale wszyscy zgodnie podkreślają, że podstawą sukcesu jest bycie wyrozumiałym, ale i stanowczym!
5 czerwca 2012 r. już po raz piąty obchodzić będziemy Dzień Szkoły bez Przemocy, ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy chcą szkoły bezpiecznej i przyjaznej. Przez cały rok szkoły biorące udział w Programie aktywnie działały na rzecz zapobiegania przemocy i agresji szkolnej. Czas, więc na podsumowanie i wspólne świętowanie. Każdego roku do Dnia Szkoły bez Przemocy przystępuje ponad 2000 szkół z całej Polski.
Stoiska do ćwiczeń wysiłkowych, Euro-butik, spotkania ze sportowcami i wielki waniliowo-czekoladowy tort w kształcie piłki to tylko nieliczne atrakcje, jakie udało się zorganizować w Gimnazjum nr 49 w Krakowie, któro dzięki swoim pomysłom zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie na scenariusz Dnia Fair Play. W nagrodę szkołę odwiedziły oryginalne maskotki UEFA Sławek i Slavko, które przez cały dzień towarzyszyły wszystkim przedsięwzięciom.
Serwis Icotamwszkole.pl od blisko dwóch lat ułatwia komunikację szkół z rodzicami. Przypomnijmy, że Icotamwszkole.pl jest w pełni bezpłatnym narzędziem, pomagającym dyrektorom i wychowawcom na sprawniejsze zarządzanie szkołą i klasą, a rodzicom na stały kontakt z nauczycielami i innymi rodzicami uczniów z klasy, czy szkoły.
Nie tylko uczą, ale wychowują i kształtują postawy, cieszą się uznaniem uczniów i rodziców, są serdeczni i wyrozumiali - właśnie takich wychowawców już po raz piąty chcą nagrodzić Organizatorzy programu społecznego „Szkoła bez przemocy". Konkurs ruszy już 14 marca 2012 r.
Prawie 14 000 głosów otrzymał zwycięski hymn kibica ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach. Grupa uczniów - autorów oficjalnego hymnu kibica z radością wyśpiewała swój autorski hymn podczas kibicowania na meczu Polska - Portugalia na Stadionie Narodowym w Warszawie. A teraz przed nimi nagranie w profesjonalnym studiu nagrań.
Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013
Organizatorzy Programu
Dzienniki regionalne