Tu jesteś: Strona główna

Dzień Szkoły bez Przemocy

5 czerwca 2012 r. - Dzień Szkoły bez Przemocy

Świętowało z nami ponad 2000 szkół!

5 czerwca 2012 roku po raz piąty w historii Programu odbył się Dzień Szkoły bez Przemocy, ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

W tym roku Dzień Szkoły bez Przemocy zorganizowało na swoim terenie ponad 2000 szkół. Happeningi, konkursy, koncerty, debaty, spektakle, kolorowe marsze, kiermasze charytatywne to wszystko działo się jednego dnia na terenie szkół z całej Polski.

Na stronie internetowej Programu powstała mapa aktywnych szkół, dzięki której dostępne są szczegółowe informacje na temat placówek, które przyłączyły się do organizacji Dnia Szkoły bez Przemocy oraz ich pomysły na wspólne świętowanie.

Wkrótce na stronie powstanie też galeria Dnia Szkoły bez Przemocy 2012 - fotorelacja z obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy.

Dziękujemy wszystkim szkołom za zaangażowanie i kolejny dowód na to, że warto wspólnie działać na rzecz szkoły bezpiecznej i przyjaznej!

Kodeks Szkoły Bez Przemocy

Biuletyn Szkoły Bez Przemocy

Program objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego