Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy / Notatki dla prasy

Dzień Szkoły bez Przemocy obchodzony w całej Polsce!

Dzień Szkoły bez Przemocy organizowany był już po raz piąty. Jego celem jest promocja idei szkoły wolnej od przemocy oraz budowanie pozytywnych relacji pomiędzy uczniami, nauczycielami i rodzicami. W tym roku dodatkowo propagowane są godne naśladowania postawy związane z kibicowaniem i zasadami Fair Play - Jak się idzie na stadion, trzeba się do tego dobrze przygotować, ubrać w barwy swojej drużyny, wznosić okrzyki, kibicować, ale tak, żeby nikogo nie obrazić - komentował Filip Topolnicki, uczeń piątej klasy w Szkole Podstawowej nr 21 w Opolu, gdzie także odbywał się Dzień Szkoły Bez Przemocy.

W Ostrołęce dzięki inicjatywie Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się Miejski Dzień Szkoły bez Przemocy, w którym uczestniczyli uczniowie z prawie wszystkich ostrołęckich szkół podstawowych. Przez kilka godzin brali udział w konkurencjach sportowych, walczyli o tytuł mistrza żonglerki czy rysowali plakaty promujące Euro. - Uczniowie do naszej imprezy przygotowują się w swoich szkołach przez cały rok - powiedziała nam Agnieszka Kornaga-Bałdyga nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 5. - Ten dzień jest podsumowaniem tych przygotowań.

Co roku w Dniu Szkoły bez Przemocy organizowanym od pięciu lat w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy" uczestniczy ponad 2000 szkół z całej Polski. Każda edycja poświecona jest innemu motywowi przewodniemu, ale co roku ma jeden i ten sam cel - integrować uczniów i prezentować im, poprzez aktywne działanie, pozytywne wzorce zachowań.

Zdjęcia z Dnia Szkoły bez Przemocy można obejrzeć na naszej stronie: www.szkolabezprzemocy.pl

 

 Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu