Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy / Notatki dla prasy

Program -€žSzkoła bez przemocy" nagrodzony

Prowadzony od 2006 roku przez Fundację Orange, Wydawnictwo Polskapresse i Media Regionalne program „Szkoła bez przemocy" spotkał się w powszechnym uznaniem ze strony jury konkursu. Dr Aralynn McMane, dyrektor Rozwoju Czytelnictwa wśród Młodzieży Światowego Stowarzyszenia Gazet i Wydawców Prasy, podkreśliła podziw, który wzbudził projekt i łatwość, z którą jurorzy podjęli decyzję o jego nagrodzeniu. W uzasadnieniu jury możemy przeczytać: Dokonania organizatorów i ich zasługi w zwalczaniu bardzo istotnego problemu społecznego, jakim jest przemoc w szkołach i bullying, są naprawdę imponujące. W pełni popieramy wieloletnie zaangażowanie w rozwiązanie tej kwestii i profilaktykę".

Główna nagroda w specjalnej kategorii Enduring Excellence - co można przetłumaczyć: „Wieloletnia Doskonałość", przyznawana jest projektom realizowanym od co najmniej dwóch lat, długofalowo przyczyniającym się do poprawy sytuacji młodych czytelników. Nagroda została przyznana ex aequo z „Westdeutsche Zeitung" za inspirację młodzieży do podejmowania inicjatyw obywatelskich.

Nagrody zostaną wręczone 10 lipca w Bangkoku, na Szczycie Młodych Czytelników. Partnerem konkursu The World Young Reader Prize jest Norske Skog, norweska firma produkująca papier gazetowy.

 

 Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu