Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy / Notatki dla prasy

"Szkoła bez przemocy" w Ministerstwie Sportu i PZPN

Akcja zbierania podpisów „Kibicuję Fair Play" była elementem VI edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy". W jej ramach uczniowie zaangażowani w działania programu zebrali 160 000 podpisów pod Listem Otwartym do Władz RP z apelem o utrzymanie bezpieczeństwa na stadionach. Warszawscy gimnazjaliści, w imieniu koleżanek i kolegów z całego kraju, przekazali księgi z podpisami przedstawicielom Ministerstwa Sportu oraz PZPN.

W Ministerstwie Sportu i Turystyki uczniowie zostali przyjęci przez Wiceministra Sportu i Turystyki Grzegorza Karpińskiego, - Bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania. Wasza akcja jest niesamowita. Jestem wdzięczny za Wasze starania - przywitał gości Minister Karpiński. Dzieci oprócz oficjalnego przekazania listy podpisów, podzieliły się z Ministrem Karpińskim własnymi doświadczeniami z kibicowania i powiedziały, czego oczekują podczas uczestnictwa w imprezach sportowych.

Prezes Grzegorz Lato, który spotkał się z uczniami podczas Gali Fair Play w Centrum Olimpijskim w Warszawie wyraził swoją aprobatę dla dobrego przykładu, jaki kibicom dają uczniowie zaangażowani w akcję „Kibicuję Fair Play".

 Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu