Tu jesteś: Strona główna / Aktualności

"Szkoła bez przemocy" w Ministerstwie Sportu i PZPN

4 czerwca 2012 delegacja uczniów ze szkół biorących udział w programie „Szkoła bez przemocy" złożyła, na ręce Wiceministra Sportu Grzegorza Karpińskiego oraz Prezesa PZPN Grzegorza Lato, księgi z podpisami pod apelem o utrzymanie bezpieczeństwa na stadionach. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali 160 000 podpisów.

Akcja zbierania podpisów „Kibicuję Fair Play" była elementem VI edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy".

W Ministerstwie Sportu i Turystyki uczniowie zostali przyjęci przez Wiceministra Sportu i Turystyki Grzegorza Karpińskiego, - Bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania. Wasza akcja jest niesamowita. Jestem wdzięczny za Wasze starania - przywitał gości Minister Karpiński. Dzieci oprócz oficjalnego przekazania listy podpisów, podzieliły się z Ministrem Karpińskim własnymi doświadczeniami z kibicowania i powiedziały czego oczekują podczas uczestnictwa w imprezach sportowych.

Prezes Grzegorz Lato, który spotkał się z uczniami podczas Gali Fair Play w Centrum Olimpijskim w Warszawie wyraził swoją aprobatę dla dobrego przykładu, jaki kibicom dają uczniowie zaangażowani w akcję „Kibicuję Fair Play".

 Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu