Tu jesteś: Strona główna / Aktualności

Program -€žSzkoła bez przemocy" nagrodzony przez WAN-IFRA

24 maja 2012r.

Program „Szkoła bez przemocy" nagrodzony przez WAN-IFRA

Program społeczny „Szkoła bez przemocy" otrzymał główną nagrodę w międzynarodowym konkursie The World Young Reader Prize organizowanym przez Światowe Stowarzyszenie Gazet i Wydawców Prasy WAN-IFRA.

Dr Aralynn McMane, dyrektor Rozwoju Czytelnictwa wśród Młodzieży Światowego Stowarzyszenia Gazet i Wydawców Prasy, podkreśla powszechny podziw, który wzbudził projekt i łatwość, z którą jurorzy podjęli decyzję.

W swoim uzasadnieniu jury napisało: „Imponujące dokonania organizatorów i ich zasługi w zwalczaniu bardzo istotnego problemu społecznego, jakim jest przemoc w szkołach i bullying. W pełni popieramy wieloletnie zaangażowanie w rozwiązanie tej kwestii i profilaktykę".

Główna nagroda w specjalnej kategorii „Wieloletnia Doskonałość", która wyróżnia projekty realizowane od co najmniej dwóch lat i które mają długofalowo przyczyniają się do poprawy sytuacji młodych czytelników, mając jednocześnie wpływ na wydawcę, przyznana została ex aequo z „Westdeutsche Zeitung" za inspirację młodzieży do podejmowania inicjatyw obywatelskich.

Nagrody zostaną przyznane w dniu 10 lipca w Bangkoku, na Szczycie Młodych Czytelników.
Partnerem konkursu The World Young Reader Prize jest Norske Skog, norweska firma produkująca papier gazetowy.

* * *
Program społeczny „Szkoła bez przemocy" organizują od 2006 roku Grupy Wydawnicze: Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Orange. Program objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Celem Programu jest zwiększenie świadomości problemu, zmiana postaw wobec przemocy i agresji oraz dostarczenie szkołom wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zapobiegałyby temu zjawisku. W roku szkolnym 2011/2012 w Programie bierze udział ponad 5 000 szkół. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: „Kibicuję fair play!" . Ambasadorami Programu są wybitni polscy sportowcy: Tomasz Majewski, Leszek Blanik, Paweł Wojciechowski oraz Piotr Gruszka.

WAN-IFRA to Międzynarodowe Stowarzyszenie Gazet i Wydawców Prasy. Reprezentuje ponad 3 000 wydawców z ponad 120 krajów. Główną misją organizacji jest ochrona i wspieranie wolności prasy, jakości dziennikarstwa oraz integracja wydawców i ich rozwój.