Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy / Notatki dla prasy

Dzień Fair Play ze Slawkiem i Slavko

W Gimnazjum nr 49 w Krakowie 18 kwietnia 2012 r. jeszcze długo będzie wyjątkowym i niezapomnianym dniem. Uczniowie i nauczyciele dzięki wygranej i zaangażowaniu społeczności lokalnej: rodziców, absolwentów szkoły i innych pracowników mogli pokazać zaproszonym gościom jak wyobrażają sobie prawdziwe, wesołe i zdrowe kibicowanie Fair Play. Przez cały dzień na terenie szkoły i nie tylko odbywały się pokazy, wyczyny sportowe i organizowane były konkursy. Można było nawet zobaczyć jak wygląda kuchnia sportowca i skosztować zdrowych potraw.

Autorami zwycięskiego scenariusza na Dzień Fair Play są Aldona Rumińska, koordynator projektu oraz uczniowie z I i II klasy gimnazjum. - Nie mieliśmy kłopotów ze stworzeniem scenariusza - mówi pani Aldona. - Nasza szkoła od dawna promuje idee zdrowego i prawego kibicowania, etykę kultury fizycznej oraz zasady bezpiecznego zachowania na stadionie. A sam pomysł związany był ze zbliżającymi się rozrywkami Euro 2012 - dodaje.

Największą atrakcją okazała się obecność Maskotek UEFA - Sławka i Slavki oraz Euro-tort, imitujący piłkę nożną. Na koniec uczniowie i nauczyciele przemaszerowali ulicami Krakowa na stadion Krakusa, gdzie został rozegrany Mecz Integral-Lokal. - Wspólnie się bawiliśmy w konkursach, podczas zmagań sportowych, warsztatów i razem dopingowaliśmy podczas meczu Euro-Lokal wraz sąsiednią szkołą. Było naprawdę znakomicie. Mam nadzieję, że młodzież teraz już wie jak można normalnie kibicować - podkreśla Zofia Piber, wicedyrektor szkoły.

 

 Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu