Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy / Notatki dla prasy

5 czerwca - Dzień Szkoły bez Przemocy

Co roku w ramach Dnia Szkoły bez Przemocy tysiące polskich szkół organizuje na swoim terenie wystawy, spektakle, kolorowe korowody, happeningi i debaty na temat bezpieczeństwa w szkole. Do świętowania zapraszane są stowarzyszenia, domy kultury i inne lokalne organizacje, które także chcą wspierać szkoły w budowaniu szkoły przyjaznej i bezpiecznej.

W tym roku Dzień Szkoły bez Przemocy odbędzie się w przededniu pierwszych meczy na Euro 2012, w związku z tym, oraz zgodnie z ideą przewodnią VI edycji „Kibicuję Fair Play", zachęcać będziemy szkoły do organizowania w ramach tego święta także działań promujących ideę bezpiecznego kibicowania i zasad fair play. Szkoły będą mogły zorganizować rozgrywki sportowe, towarzyskie mecze piłki nożnej, pokazy kibicowania i przedstawić swoje pomysły na propagowanie zasad fair play.

Szkoła, która chce włączyć się do obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej i opisać w nim przebieg wydarzenia na swoim terenie. Formularz będzie dostępny do 1 czerwca br. Na stronie internetowej Programu dostępna będzie także Mapa aktywnych szkół, a na niej informacje o wszystkich placówkach, które wezmą udział w Dniu Szkoły bez Przemocy.

 Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu