Tolerujmy przeciwnika, gdy wygrana nam umyka-€Ś

29 grudnia 2012 r. na 100 dni przed rozpoczęciem EURO 2012 poznaliśmy zwycięzców naszego sportowego konkursu na oficjalny Kodeks Fair Play. Szkoły z całej Polski od grudnia 2011 roku mogły przesyłać do nas swoje autorskie pomysły na 10 punktowy Kodeks Fair Play propagujący właściwe postawy i zachowania podczas kibicowania. Z przesłanych pomysłów i propozycji bardzo trudno było wybrać ten jeden oficjalny, dlatego też o pomoc poprosiliśmy internautów.

W pierwszym etapie konkursu spośród wszystkich nadesłanych projektów jury wybrało 10, ale tylko 5 z nich przeszło do rozgrywki finałowej, w której to już internauci dokonali wyboru, oddając ponad 6 000 głosów na kodeks zgłoszony przez Szkołę Podstawową z Zielonej Góry. Głosować można było na stronie internetowej www.calapolskakibicuje.pl oraz portalach dzienników regionalnych prowadzących Program. Równolegle plebiscyt prowadzony był na profilach facebookowych programu „Szkoła bez przemocy" oraz akcji społecznej „2012 - Wszyscy Jesteśmy Gospodarzami".

Tekst oficjalnego Kodeksu Fair Play wraz z 10 wyróżnionymi przez jury projektami dostępny jest na naszej stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl. Wszystkie szkoły otrzymają multimedialne zestawy edukacyjne oraz oficjalne piłki UEFA EURO 2012.

Głos Szczeciński_Wygrali uczniowie z Zielonej Góry Głos Szczeciński_Wygrali uczniowie z Zielonej Góry