Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy / Notatki dla prasy

Wspólnie tworzymy Kodeks Fair Play

To już ostatnia szansa, aby przyłączyć się do wspólnego tworzenia Kodeksu Fair Play - 10 punktowego zbioru zasad bezpiecznego zachowania i kibicowania fair play. Każdy może przesłać swój autorski pomysł i zasady, które uważa za słuszne i które powinny być przestrzegane przez innych podczas rozgrywek sportowych. Z pośród nadesłanych projektów Jury składające się z przedstawicieli Organizatorów oraz Spółki, PL.2012 wybierze 10 zasad, które stworzą oficjalny „Kodeks Fair Play".

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie polskie szkoły oraz przedszkola - także te, które nie przystąpiły do VI edycji programu „Szkoła bez przemocy".

Na propozycje zasad czekamy do piątku, 28 stycznia. Oficjalny Kodeks zaprezentowany zostanie 29 lutego 2012, czyli na 100 dni przed rozpoczęciem EURO 2012. Pomysłodawcy najlepszych propozycji otrzymają multimedialne zestawy edukacyjne oraz oficjalne piłki UEFA EURO 2012.
Konkurs organizowany jest przy współpracy merytorycznej Spółki PL.2012 w ramach akcji społecznej „2012 - Wszyscy Jesteśmy Gospodarzami".

Konkurs dla szkół na scenariusz Dnia Fair Play, Głos Szczeciński Konkurs dla szkół na scenariusz Dnia Fair Play, Głos Szczeciński

 

 Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu