Niecodzienny Dzień Fair Play!

Na początku stycznia ogłosiliśmy kolejny z naszych sportowych konkursów - tym razem na scenariusz lokalnego wydarzenia, które będzie nawiązywało do idei bezpiecznego kibicowania i zasad fair play. To jak przebiegać będzie Dzień Fair Play zależy tylko i wyłącznie od pomysłowości twórców. Może to być lokalny hapenning, zawody sportowe, warsztaty teatralne, konkursy, koncerty - wymienia Anna Trzcińska, koordynator Programu. Ważne, aby wydarzenie stało się także okazją do integracji nauczycieli, rodziców, uczniów i społeczności lokalnej. Dlatego zachęcamy do zaangażowania w jego organizację np. władze samorządowe, lokalne organizacje pozarządowe - dodaje. Dzień Fair Play zostanie objęty patronatem medialnym dziennika regionalnego, prowadzącego „Szkołę bez przemocy".

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły i przedszkola z całej Polski. Pomysł na wspólne wydarzenie lokalne może zgłosić także kilka szkół. Warunkiem jest zgłoszenie scenariusza za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego oraz zobowiązanie do zorganizowania w przypadku wygranej Dnia Fair Play 18 kwietnia 2012 roku. Na pomysły czekamy do 4 marca 2012 r.

Konkurs na scenariusz Dnia Fair Play odbywa się przy współpracy merytorycznej ze spółką PL.2012 w ramach akcji „2012 - Wszyscy Jesteśmy Gospodarzami".