Szkoła bez przemocy-€ partnerem akcji społecznej -€ž2012 - Wszyscy Jesteśmy Gospodarzami-€

Do mistrzostw EURO 2012 zostało już tylko kilka miesięcy. Wszyscy starają się aktywnie włączyć w przygotowania i godne przyjęcie zagranicznych drużyn i gości i przyczynić się do jak najlepszej atmosfery podczas rozgrywek sportowych. Wspólnie możemy zrobić więcej.

Dlatego Organizatorzy programu „Szkoła bez przemocy", którego tegorocznym motywem przewodnim jest „Kibicowanie fair play" postanowili przyłączyć się do akcji społecznej "2012 - Wszyscy Jesteśmy Gospodarzami!", organizowanej przez spółkę PL.2012. Akcja ta jest niekomercyjnym, otwartym programem mającym na celu stworzenie możliwości włączenia się w proces przygotowań Polski do turnieju.

Pomysły na „Kodeks fair play" będzie można wysyłać już od 19 grudnia 2011 r. Szkoły będą mogły przesyłać propozycję zasad, które powinny być przestrzegane podczas każdych rozgrywek sportowych. Z przesłanych propozycji Organizatorzy wybiorą 10 punktów, które stworzą oficjalny „Kodeks Fair Play". Kodeks zaprezentujemy 29 lutego 2012, czyli na 100 dni przed rozpoczęciem EURO 2012. Pomysłodawcy najlepszych propozycji otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, związane z EURO 2012 i nie tylko.

Do konkursu na scenariusz „Dnia Fair Play" zaprosimy również całe szkoły. Nauczyciele, uczniowie, rodzice przygotują scenariusz wydarzenia promującego ideę kibicowania fair play. Najlepsze wydarzenie zostanie objęte patronatem medialnym dziennika regionalnego prowadzącego „Szkołę bez przemocy" i zaprosimy do udziału w nim oficjalne maskotki EURO 2012. To nie wszystko! Szkoła, która opracuje najlepszy scenariusz otrzyma również wyjątkową nagrodę rzeczową - tablicę interaktywną z oprogramowaniem do wykorzystywania podczas lekcji.

Akcja zbierania podpisów „Kibicuję fair play" - kolejna nasza inicjatywa mająca na celu zaangażowanie społeczności w działania na rzecz bezpiecznego kibicowania i zasad fair play. Wszyscy będą mogli podpisać się pod listem otwartym do władz z apelem o utrzymanie bezpieczeństwa na stadionach. Podpisy zostaną policzone i zebrane w specjalnej „Księdze". Na zakończenie akcji, „Księga" zostanie przekazana przez Organizatorów Programu odpowiednim decydentom.

Szczegółowe informacje na temat akcji społecznej na stronie www.2012.org.pl (zakładka: Wszyscy jesteśmy gospodarzami).