Szkoły świętowały Tydzień Wolontariatu

Tydzień Wolontariatu to ogólnopolskie wydarzenie propagujące ideę wolontariatu. W tym roku szkolnym odbyło się już po raz trzeci i zgromadziło ponad 1400 szkół z całej Polski. Ideą Tygodnia jest pokazanie i docenienie działalności wolontaryjnej, na co dzień realizowanej przez szkoły. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przez cały rok organizują zbiórki żywności, odwiedzają przedszkola, przed świętami przygotowują kiermasze ręcznie wykonanych ozdób czy też organizują koleżeńską pomoc w lekcjach. W trakcie Tygodnia Wolontariatu mają szansę zaprezentowania na forum lokalnym i ogólnopolskim efektów swojej bezinteresownej pracy.

„Najważniejsze cechy wolontariusza to odpowiedzialność i solidność"- przekonuje Ula Matys z Zespołu Szkół Budowlanych w Białymstoku. Jej szkoła już od listopada przygotowywała się do obchodów Tygodnia Wolontariatu. Podczas wywiadówek z rodzicami sprzedawali bukiety z jesiennych liści i kartki świąteczne, zorganizowali loterię fantów i kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób. Dla podopiecznych z białostockiego Hospicjum dla Dzieci oraz Fundacji „Pomóż Im" zebrali ponad 1600 zł. Dodatkowo swój czas poświęcali na spotkania z młodszymi kolegami i koleżankami - organizując dla nich zajęcia m. in. z pierwszej pomocy.

Szkoły w przeróżny sposób świętowały i spędzały Tydzień Wolontariatu. Teraz możemy podziwiać ich pomysły i zaangażowanie na specjalne stworzonej na naszej stronie fotogalerii. Wszystkich serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć, które nadesłały do nas szkoły, a wszystkich tych, którzy jeszcze chcą podzielić się z nami swoimi doświadczeniami o przesyłanie zdjęć.