2000 zł na realizację projektu!

Ruszył program grantowy, organizowany w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy". W tegorocznej edycji przyznamy 48 grantów o łącznej wartości 96 tys. złotych. Granty w wysokości 2000 złotych otrzymają najlepsze szkolne projekty, mające na celu przeciwdziałanie przemocy i agresji. Do udziału w programie grantowym zapraszamy wszystkie szkoły i placówki edukacyjne, które zarejestrowały się w VI edycji Programu.

W ubiegłych latach zainteresowanie programem było bardzo duże, wśród nagrodzonych projektów znalazł się m.in. projekt ucznia Łukasza Palucha z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Świnoujściu, w którym uczniowie wspólnie z rodzicami stworzyli musical - wspólna zabawa była nie tylko okazją do prezentacji talentów wokalnych i tanecznych, ale i wymiany opinii o kulturze, literaturze i życiu codziennym. Uczestnicy poprzez wspólną zabawę mieli szansę na lepsze poznanie i zrozumienia siebie.

Na zgłaszanie projektów do konkursu szkoły mają czas do 16 grudnia 2011. - Do wyboru jest jedna z czterech kategorii: kultura i sztuka, tolerancja i integracja, wolontariat oraz gra fair play i bezpieczne kibicowanie. Ta ostatnia kategoria nawiązuje do idei tegorocznej edycji programu, która w związku ze zbliżającymi się w Polsce mistrzostwami Europy w piłce nożnej, ma nawoływać do kibicowania według zasad fair play - dodaje Anna Trzcińska - koordynator Programu.

Z każdej szkoły mogą być zgłoszone maksymalnie 3 projekty, po jednym w każdej z wymienionych kategorii. Najlepsze pomysły poznamy 3 lutego 2012 roku, zaś czas na ich realizację szkoły będą miały od 20 lutego do 30 kwietnia. Preferowane będą projekty angażujące wszystkich uczestników społeczności szkolnej - uczniów, rodziców i nauczycieli oraz projekty o charakterze długofalowym (zakładające kontynuację w kolejnych latach).