Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy / Notatki dla prasy

Polscy złoci medaliści Ambasadorami Programu

27 października w warszawskiej szkole sportowej odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca VI edycję programu „Szkoła bez przemocy", w tym roku pod hasłem „Kibicuję fair play!". Organizatorzy Programu: grupy wydawnicze Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Orange przedstawili Lożę Ambasadorów Programu. Do Tomasza Majewskiego, mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą, który wspiera Program już od trzech lat dołączyli inni znani sportowcy: Leszek Blanik, mistrz świata i Europy w gimnastyce, Piotr Gruszka, wicemistrz świata i mistrz Europy w siatkówce oraz Paweł Wojciechowski, mistrz świata w skoku o tyczce.

Ta idea przewodnia jest nam, sportowcom niezwykle bliska. Wsparcie kibiców na zawodach dodaje sił, wzmacnia motywację do działania. Jeśli widzimy na trybunach pozytywną energię i emocje, wiemy, że nie możemy zawieść i dajemy z siebie wszystko. - tłumaczy Leszek Blanik. Poza tym zasady fair play dotyczą tak naprawdę nie tylko sportu. Gra fair play jest ważna także we wszystkich innych obszarach życia. Rodzina, praca, relacje koleżeńskie - tu też obowiązują te same zasady. - dodaje.

Prezentację Loży Ambasadorów i działań VI edycji Programu poprzedził występ oficjalnych maskotek EURO 2012 Slavka i Slavko oraz pokaz kibicowania przygotowany przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Warszawie.

 Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu