W VI edycji kibicujemy fair play...

W nadchodzącym roku odbędą się w Polsce Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Chcielibyśmy wraz ze szkołami włączyć się aktywnie w przygotowanie do tego wydarzenia poprzez promocję idei kibicowania fair play. Pokażemy, że na polskich stadionach można kibicować bezpiecznie, a przemoc i agresję można zmniejszać podobnie jak w szkołach.

Na szkoły czeka wiele nowych wyzwań:

Konkurs na przebranie kibica - konkurs dla uczniów na najlepsze przebranie kibica poprowadzi na swoich łamach 17 dzienników regionalnych prowadzących "Szkołę bez przemocy"..

Akcja zbierania podpisów „Kibicuję fair play" - to inicjatywa mająca na celu aktywizację społeczności szkolnych do zaangażowania się w działania na rzecz bezpiecznego kibicowania oraz przestrzegania zasad fair play.

Konkurs na koszulkę „Kibicuję fair play" - otwarty konkurs dla uczniów na najlepszy projekt koszulki promującej ideę przewodnią VI edycji „Kibicuję fair play".

Konkurs na kibicowanie - konkurs dla grup klasowych, koleżeńskich na najlepszy pomysł wsparcia i mobilizacji ulubionej drużyny. Zespoły kibiców będą mogły przedstawić przebrania, układy choreograficzne, piosenki. Najlepsze zespoły kibiców wybiorą internauci. Dla zwycięzców czeka duża niespodzianka.

Konkurs na "Kodeks Fair Play" - uczniowie, nauczyciele i rodzice będą mieli okazję wspólnie stworzyć oficjalny "Kodeks Fair Play" VI edycji Programu.

Konkurs na scenariusz "Dnia Fair Play" - konkurs dla uczniów i nauczycieli na scenariusz dnia promującego ideę kibicowania fair play.

Oraz stałych, popularnych działań:

Konkurs „Wychowawca Roku 2012" - już po raz czwarty uczniowie, rodzice, i nauczyciele wybiorą najlepszego wychowawcę 2012 roku w każdym województwie.

Program grantowy - szkoły uczestniczące w Programie będą mogły zgłaszać swoje autorskie pomysły na realizację działań zmniejszających poziom agresji i przemocy w szkołach. 48 najlepszych nadesłanych projektów otrzyma dotację na ich zrealizowanie.

Tydzień Wolontariatu - tradycyjnie w grudniu szkoły uczestniczące w Programie będą miały okazję do zaprezentowania na swoim terenie działań związanych z wolontariatem.

Dzień Szkoły bez Przemocy - w maju 2012 r. będziemy obchodzić ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły, jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Materiały edukacyjne - szkoły, które przystąpią do VI edycji Programu otrzymają pakiet materiałów informacyjno-edukacyjnych m.in. kodeksy Szkoły bez przemocy i naklejki.

Szkoły mogą się zgłaszać do Programu do 31 października 2011 r. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej Programu: www.szkolabezprzemocy.pl (zakładka „Zgłoś się do Programu").

Serdecznie zapraszamy!