Szkoła bez przemocy doceniona we Francji!

2-3 maja 2011 r. we Francji odbyła się konferencja na temat metod przeciwdziałania przemocy szkolnej, stosowanych w różnych krajach oraz możliwości wprowadzenia ich we Francji. Wydarzenie to zgromadziło ponad 300 osób związanych z organizacjami szkolnymi, psychiatrów dziecięcych i pedagogów, przedstawicieli regionalnych władz i parlamentarzystów. Na specjalne zaproszenie Ministra Edukacji Francji jednym z głównych gości konferencji był Rafał Szymczak, koordynator programu „Szkoła bez przemocy”.

Realizowane w ramach „Szkoły bez przemocy” działania spotkały się z uznaniem wielu ekspertów międzynarodowych. Szczególnie docenione zostały działania skupiające i aktywizujące społeczności szkolne: nauczycieli, uczniów i rodziców oraz zaangażowanie mediów, które rzetelnie informują o Programie, zwiększając tym samym świadomość problemu w społeczeństwie.

Konferencja miała szczególne znaczenie ze względu na wdrażane we Francji reformy edukacji oraz fakt, że problem przemocy szkolnej po raz pierwszy staje się tematem krajowej polityki. Francuzi podkreślają, że wiele z działań realizowanych przez program „Szkoła bez przemocy” będzie wzorcem dla wprowadzanych reform.

Francuzi wprowadzają własny program Francuzi wprowadzają własny program "Szkoła bez przemocy"