6 czerwca -€“ Dzień Szkoły bez Przemocy

W ramach Dnia Szkoły bez Przemocy tysiące polskich szkół organizuje na swoim terenie wystawy, spektakle, kolorowe korowody, happeningi, debaty na temat bezpieczeństwa oraz konkursy. W tym roku wprowadziliśmy do scenariusza obchodów Dnia jeszcze jeden element. W związku z hasłem przewodnim V edycji Programu: „Rodzice są z nami", zachęcamy szkoły do organizacji Dnia Otwartego dla Rodziców.

Dzień Otwarty to inicjatywa zaadresowana do rodziców, nie tylko obecnych uczniów szkoły, ale także do tych, którzy dopiero stoją przed wyborem szkoły dla swojego dziecka i chcą zobaczyć jak szkoła funkcjonuje, porozmawiać z kadrą pedagogiczną, zapoznać się np. ze standardami bezpieczeństwa i inicjatywami pozalekcyjnymi realizowanymi w szkole. Wskazówki i pomysły na organizację wydarzenia można znaleźć w scenariuszu Dnia Szkoły bez Przemocy, dostępnym na naszej stronie.

Szkoła, która chce włączyć się do obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej i opisać w nim przebieg Wydarzenia na swoim terenie. Formularz będzie dostępny do 3 czerwca br.

Na stronie internetowej Programu dostępna będzie także Mapa aktywnych szkół. Na mapie dostępne będą informacje o wszystkich placówkach, które wezmą udział w Dniu Szkoły bez Przemocy.