-€Między lekcjami-€Ś-€ - POLECAMY poradnik dla rodziców

Poradnik przygotowany został przez najlepszych polskich specjalistów-praktyków. Artykuły dotyczą bardzo różnych problemów. Rodzic znajdzie w nim zarówno odpowiedzi na pytania, jak ustrzec dziecko przed takimi zagrożeniami jak przemoc w sieci i uzależnienia, ale także i wskazówki dotyczące współpracy ze szkołą, aktywizacji społecznej dziecka czy wychowania dziecka na różnych etapach jego rozwoju. Artykuły uzupełnione zostały o literaturę oraz adresy organizacji i instytucji, do których warto zwrócić się o pomoc lub poradę.

Poradnik to nie tylko wartościowa lektura dla rodziców, ale także dla nauczycieli i pedagogów. Opisywane w nim problemy, choć różne, mają bardzo ważny wspólny mianownik. Żadnego z nich nie sposób rozwiązać bez porozumienia i zgodnej współpracy ze szkołą. Niezbędna jest wymiana informacji, stały kontakt i wspólny namysł. Współdziałanie szkoły i rodziców może przyczynić się do lepszej diagnozy zagrożeń dla najmłodszych oraz pozwolić na skuteczne i trwałe rozwiązywanie problemów.

Poradnik dla rodziców dostępny jest w bibliotekach szkół, które uczestniczą w V edycji Programu oraz na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl/poradnik.

Między lekcjami. Jak rozmawiać z dzieckiem o przemocy (i nie tylko) Między lekcjami. Jak rozmawiać z dzieckiem o przemocy (i nie tylko)