Ostatnia szansa na udział w warsztatach makroregionalnych!

Mimo, że szkolenia trwają dwa dni, a warunkiem uczestnictwa jest przeprowadzenie mini-warsztatów w swojej i zaprzyjaźnionej szkole, to chętnych do uczestnictwa w warsztatach nie brakuje. W tym roku szkolnym przeszkolonych zostało już prawie 200 nauczycieli z 8 województw. A kolejni w najbliższą sobotę będą doskonalić swoje umiejętności w Krakowie.

Wszystkich, którym nie udało się do tej pory wziąć udziału w szkoleniach zachęcamy do skorzystania z jeszcze jednej okazji. Aktualnie trwa rejestracja na warsztaty makroregionalne w Toruniu, które odbędą się w dniach 19-20 luty 2011 r. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.szkolabezprzemocy.pl/warsztaty. Zgłoszenia przyjmujemy do 7 lutego br.

Podczas warsztatów makroregionalnych nauczyciele i pedagodzy dowiadują się m.in. jak efektywnie współpracować z rodzicami, w jaki sposób pomóc ofierze przemocy szkolnej, a także pod okiem trenerów przygotowywują się do prowadzenia praktycznych zajęć. Każdy uczestnik po odbyciu szkolenia i przeprowadzeniu odpowiedniej liczby mini-warsztatów otrzymuje certyfikat poświadczający uzyskanie tytułu „Konsultanta Szkoły bez przemocy”. W roku szkolnym 2009/2010 dzięki warsztatom makroregionalnym tytuł ten uzyskało aż 214 osób. Tegoroczni uczestnicy realizację mini-warsztatów rozpoczną po feriach zimowych.