Tu jesteś: Strona główna / Rodzice w szkole

Poradnik dla rodziców

Mamy przyjemność przekazać w ręce Czytelników nową publikację - poradnik dla rodziców "Między lekcjami. Jak rozmawiać z dzieckiem o przemocy w szkole (i nie tylko)"

Poradnik składa się z tekstów napisanych przez najlepszych polskich ekspertów-praktyków. Artykuły dotyczą bardzo różnych problemów.

Rodzic znajdzie w nim zarówno odpowiedzi na pytania, jak ustrzec dziecko przed takimi zagrożeniami jak przemoc w sieci i uzależnienia, jak reagować, gdy dziecko pada ofiarą przemocy szkolnej, jak i wskazówki dotyczące współpracy ze szkołą, aktywizacji społecznej dziecka czy wychowania dziecka na różnych etapach jego rozwoju. Problemy choć różne, mają bardzo ważny wspólny mianownik. Żadnego z nich nie sposób rozwiązać bez porozumienia i zgodnej współpracy ze szkołą.

Życzymy przyjemnej oraz owocnej lektury!

"Między lekcjami..." Poradnik dla rodziców

Kodeks Szkoły Bez Przemocy