Tu jesteś: Strona główna / Dla prasy / Notatki dla prasy

5 000 szkół na 5-lecie Programu!

 

Od września do grudnia 2010 r. szkoły mogły zgłaszać się do udziału w V edycji Programu. Wśród tegorocznych uczestników znalazło się, aż 1200 „pięciolatków”, czyli szkół, które są z nami w Programie od samego początku i aktywnie uczestniczą w proponowanych inicjatywach.

Najwięcej szkół zgłosiło się z województwa śląskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego.    

Wszystkie szkoły, które uczestniczą w Programie deklarują się do realizacji wybranych przez siebie działań w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania agresji. Z naszej strony otrzymują wsparcie w postaci narzędzi i propozycji działań. Szkołą biorące udział w Programie, co roku otrzymują pakiety materiałów edukacyjno-informacyjnych (plakaty, naklejki, filmy instruktażowe, poradniki). W tym roku do szkół trafi poradnik dla rodziców „Między lekcjami, – czyli jak rozmawiać z dzieckiem o przemocy w szkole (i nie tylko)”. Dodatkowo szkoły mogą wziąć udział w konkursie na najlepsze projekty wolontaryjne, gdzie nagrodą jest udział uczniów w II edycji Letniej Szkoły Liderów Wolontariatu oraz w konkursie na Wychowawcę Roku 2011. 

Nauczyciele i pedagodzy ze szkół w Programie mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach makroregionalnych, w czasie, których otrzymują kwalifikacje do prowadzenia szkoleń w zakresie profilaktyki przemocy i agresji. Szkolenia w Poznaniu i Warszawie już się odbyły, ale do Krakowa i Torunia można się jeszcze zgłaszać.

Podsumowaniem każdej Programu jest Dzień Szkoły bez Przemocy – ogólnopolskie święto tych, którzy chcą szkoły bezpiecznej i przyjaznej. Co roku Dzień Szkoły bez Przemocy świętują z nami tysiące szkół z całej Polski. 

Informacje na temat szkół, biorących udział w V edycji Programu dostępne są na mapie szkół zamieszczonej na naszej stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl

 Program społeczny „Szkoła bez przemocy” był prowadzony w polskich szkołach w latach 2006-2013

Organizatorzy Programu